Silesion.PL

serwis informacyjny

Micah Ma’a nowym siatkarzem GKS-u Katowice

Pierwszym nowym zawodnikiem siatkarskiego GKS-u Katowice na sezon 2021/22 PlusLigi został rozgrywający Micah Ma’a

To drugi gracz ze Stanów Zjednoczonych, jaki wystąpi w barwach siatkarskiego GKS-u Katowice. Micah Ma’a (24 lata, 192 cm wzrostu) pochodzi z miasta Kāneʻohe położonego na Hawajach i jest absolwentem Uniwersytetu Kalifornijskiego w Los Angeles (UCLA), w którego barwach w 2018 roku sięgnął po srebro prestiżowych akademickich rozgrywek NCAA i znalazł się w najlepszej drużynie turnieju. Co ciekawe, Ma’a w swojej dotychczasowej karierze występował zarówno na pozycji rozgrywającego, jak i przyjmującego. Ponadto w okresie szkoły średniej czterokrotnie zdobywał siatkarskie mistrzostwo stanu Hawaje i próbował swoich sił w koszykówce oraz futbolu amerykańskim.

Micah Ma’a spędził dwa ostatnie sezony we francuskim Stade Poitevin Poitiers, z którym zajmował w Ligue A kolejno 7 i 8. miejsce. Nasz nowy rozgrywający miał okazję zadebiutować w seniorskiej kadrze USA w 2019 roku, a jego pierwszym turniejem reprezentacyjnym były zmagania Ligi Narodów 2019 w katowickim Spodku, gdzie Polska mierzyła się w zespołami USA, Brazylii i Australii. Ma’a był powoływany w tamtym roku także na mistrzostwa strefy NORCECA, z których przywiózł srebro, oraz na Puchar Świata w Japonii, zakończony przez kadrę USA zdobyciem trzeciego miejsca.

– Szukając odpowiedniego rozgrywającego, rozważaliśmy bardzo wiele kandydatur. W pewnym momencie naszą uwagę przykuł Micah. Zrobiliśmy głęboki reaserch, rozmawialiśmy z wieloma osobami, które widziały go w akcji i sami przeglądaliśmy wiele jego spotkań. Wspólnie uznaliśmy, że to siatkarz, który bardzo dobrze wpisuje się w charakter GKS-u. Jest młody, ambitny i nastawiony na rozwój. Dwa lata spędzone w Poitiers pozwoliły mu stać się jednym z najlepszych rozgrywających ligi francuskiej mimo młodego wieku. Bardzo wierzymy w to, że Micah kolejny krok rozwoju postawi w Katowicach, co będzie pożytkiem zarówno dla niego, jak i dla całego zespołu. – powiedział dyrektor siatkarskiej sekcji GKS-u Katowice Jakub Bochenek.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024