Czytasz: Miasto muzyki to więcej niż hasło [zdjęcia]

Miasto muzyki to więcej niż hasło [zdjęcia]

Trwa II Katowice Music Summit. Ludzie muzyki o artystycznej współpracy z miastem.

Do Katowic zjechali twórcy i przedstawiciele branży muzycznej. W budynku Miasta Ogrodów trwa II Katowice Music Summit- konferencja poświęcona muzyce. Adresowana jest do wszystkich zafascynowanych przemysłem kreatywnym.

Program podzielony jest na cztery panele. Każdy dotyka innej sfery działaności artystycznej. Jeden z nich poświęcony jest organizacji festiwali, kolejny, modelom wsparcia branży muzycznej przez miasto. Dla tych, którzy o wydarzeniach muzycznych piszą, zorganizowano panel poświęcony szeroko rozumianemu dziennikarstwu kulturalnemu. Głos zabiorą także przedstawiciele wytwórni muzycznych i wydawcy. Podpowiedzą, gdzie znaleźć fundusze na wydanie płyty, jak odnaleźć się w gąszczu programów i projektów.

- Chcemy zgromadzić branżę trochę wcześniej. Nie wszyscy mogą być na WOMEKSIE, ale myślę, że to jest wspaniałe preludium. Wszystkie osoby, które będą na niedzielnej konferencji, będą miały przedsmak tego, co się będzie działo w przyszłym tygodniu - mówi Marzena Szuba, wiceprezydent Katowic.

Konferencja Katowice Music Summit zorganizowana jest przez Katowice Miasto Ogrodów — Instytucję Kultury im. Krystyny Bochenek.

W 2015 roku Katowice dołączyły do Sieci Miast Kreatywnych UNESCO w dziedzinie muzyki. Sieć powołana została w 2004 roku i skupia 70 miast w siedmiu kategoriach: miasta muzyki, miasta literatury, miasta filmu, miasta rzemiosła i rękodzieła, miasta dizajnu, miasta sztuk medialnych oraz miasta gastronomii. Głównym zadaniem Sieci Kreatywnych Miast UNESCO jest pogłębianie współpracy pomiędzy miejscami, których polityka rozwoju, promocji oraz polityka kulturalna zorientowane są na jedną z dziedzin kreatywności. 

Czytaj więcej