Czytasz: Katowice chcą do Kalifornii!

Katowice chcą do Kalifornii!

Miasto zamierza otworzyć biuro na Zachodnim Wybrzeżu i przyciągnąć wielki biznes.

Katowice szukają oferenta, który w Stanach Zjednoczonych prowadzić będzie ich reprezentacyjne biuro. Dlaczego? Miasto chce kojarzyć katowickie firmy z tymi zza oceanu. Kilka dni temu został ogłoszony przetarg, do 24 kwietnia można składać oferty.

Oferta przetargu określa wszystkie warunki, jakie musi spełniać oferent, m.in. w jakim miejscu biuro powinno się znajdować. Już wiadomo, że biuro będzie dość pokaźne i bardzo reprezentacyjne.

- Będzie w nim m.in. recepcja i sala konferencyjna – wymienia Barbara Miś z Wydziału Obsługi Inwestorów w Urzędzie Miasta Katowice.

Najważniejsze jest jednak przesłanie biura. - Tak de facto biuro będzie przyjmowało osoby zainteresowane inwestowaniem w naszym mieście. Chodzi o inwestorów ze Stanów Zjednoczonych, ale zależy nam także na znalezieniu partnerów w chcących właśnie tam inwestować – dodaje Miś.

Po zakończeniu przetargu wybór najlepszego oferenta może potrwać nawet kilka tygodni, jak tłumaczy bowiem Miś, nie wiadomo czy będzie to firma z zagranicy, czy też nie.

Ile będzie kosztować Katowice biuro po drugiej stronie oceanu? Miś o szczegółach nie chce jeszcze rozmawiać, co prawda jak mówi, ustawa o zamówieniach publicznych narzuca przygotowanie wstępnego kosztorysu, ale miasto czeka na najlepszą ofertę.

Czytaj więcej