Czytasz: Miał prawie 4 promile alkoholu we krwi... Przyjechał quadem po kolejne trunki

Miał prawie 4 promile alkoholu we krwi... Przyjechał quadem po kolejne trunki

Mężczyzna mając prawie 4 promile, przyjechał w takim stanie quadem do sklepu... po kolejne butelki alkoholu.

Policjant z gliwickiej drogówki podczad odwiedzin u rodziny w Tarnowskich Górach, zauważył coś niepokojącego - pijanego mężczyznę poruszającego się na quadzie. Już wcześniej od znajomych miał informację, że takim quadem jeździ mężczyzna, który nadużywa alkoholu. Od razu zawrócił i pod jednym ze sklepów zobaczył stojący pojazd.

Kierujący był w środku sklepu i po chwili wyszedł z plecakiem, w którym miał butelki z alkoholem. Policjant podszedł do mężczyzny i przedstawił się, że jest policjantem. Gdy wyczuł od kierującego quadem alkohol, natychmiast powiadomił policyjnego dyżurnego, który skierował na miejsce patrol. Po chwili przyjechali tarnogórscy policjanci i przebadali kierującego quadem.

Badanie trzeźwości kierowcy wykazało w jego organizmie prawie 4 promile alkoholu. 40-latek nie posiadał też uprawnień do kierowania, a jego pojazd nie powinien poruszać się po drogach, ponieważ nie miał homologacji i nie był też ubezpieczony.

Mężczyzna powiedział policjantom, że przez ostatnie dwadzieścia cztery godziny wypił około pół litra wódki i cztery piwa. Teraz grozi mu kara do 5 lat więzienia. Odpowie też za wykroczenia, których się dopuścił wsiadając na quada.