Czytasz: Miał być tysiąc zł., jest... niemal 16 milionów zł! Dobiegła końca zbiórka, która zaangażowała tysiące Internautów

Miał być tysiąc zł., jest... niemal 16 milionów zł! Dobiegła końca zbiórka, która zaangażowała tysiące Internautów

Prawie 16 milionów złotych. Tyle pieniędzy udało się zgromadzić za sprawą zbiórki, która zaangażowała w ostatnich dniach tysiące Polaków.

Sądząc po zaangażowaniu i aktywności w mediach społecznościowych - wielu Polaków, mimo dość późnej pory, z zapartym tchem śledziło ostatnie minuty trwania zbiórki pieniędzy. Zbiórki niezwykłej; zbiórki, która zaangażowała i poruszyła serca tysięcy Polaków.

Zapełnijmy ostatnią puszkę Pana Prezydenta dla WOŚP - śmiało można powiedzieć, że Polacy za sprawą tych słów pokazali w ostatnich dniach, że potrafią działać w ramach wspólnego celu. Akcja przerosła najśmielsze oczekiwania niemal wszystkich - samej organizatorki, ale i tysięcy Internautów, którzy włączając się w akcję sami nie wierzyli w to, z jaką prędkością rośnie zebrana kwota. Śledząc we wtorek ilość zebranych pieniędzy trudno było nadążyć za aktualnymi informacjami - 5 milionów złotych, nagle 8 milionów zł., później 10 milionów, aż w końcu finałowa kwota.

Zebrano 15 990 711 zł z 1000 zł

Początkowo, wszystko wyglądało bardzo skromnie i niepozornie. Pani Patrycja Krzymińska, 14 stycznia za pośrednictwem Facebooka zorganizowała zbiórkę pieniędzy dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, której celem było zebranie tysiąca złotych. Akcja została opatrzona komentarzem Zapełnijmy ostatnią puszkę Pana Prezydenta dla WOŚP.

Mimo początkowego niewielkiego odzewu, później... stało się coś niesamowitego i nieoczekiwanego. Informacja o zbiórce Zapełnijmy ostatnią puszkę Pana Prezydenta dla WOŚP zyskała w mediach społecznościowych ogromną popularność. W akcję włączyły się tysiące osób, które wraz z każdą kolejną przelaną na konto WOŚP złotówką wyrażały swoje poparcie dla działań fundacji, ale także sprzeciw wobec tragicznych wydarzeń, które miały miejsce w Gdańsku.

W sieci wciąż pojawiają się nowe komentarze dotyczące tej zbiórki.

- To co tu się dzieje, to jest Wielka Orkiesta Świątecznej Pomocy imienia Prezydenta Pawła Adamowicza.... brawo!!!

- To jest pomnik godny Prezydenta Pawła Adamowicza. Jego żadne statuje na postumentach nie rajcowałyby.

- Co tam symbole... Idziemy na żywioł. Nikt nam tego nie odbierze

- To jest piękne. Kochani to jest po prostu piękne. Mimo swoich latek cieszę się z tego jak dziecko. W końcu w każdym z nas jest trochę dziecka. Życie jest piękne.

Trudno dziwić się temu, że zapełnienie ostatniej puszki Pana Prezydenta dla WOŚP wywołało takie emocje. Chyba nigdy wcześniej, w tak krótkim czasie, za pośrednictwem mediów społecznościowych nie udało się w Polsce zgromadzić równie imponującej sumy. Internauci zgodnie twierdzą, że gdyby zbiórka pieniędzy trwała dłużej niż do północy, wynik byłby jeszcze bardziej imponujący. Jak przyznają, akcja mogłaby trwać do końca świata... i o jeden dzień dłużej.

fot. Facebook.pl/Zapełnijmy ostatnią puszkę Pana Prezydenta dla WOŚP