Silesion.PL

serwis informacyjny

Metropolia gra z WOŚP

Metropolia Autobus

Metropolia Autobus

Wygraj wycieczkę „Kajś” po Metropolii z laureatem nagrody Nike, Zbigniewem Rokitą

Na Górnym Śląsku tylko jeżdżenie tramwajami i autobusami ma sens – tak pisze Zbigniew Rokita w książce „Kajś. Opowieść o Górnym Śląsku”, za którą otrzymał podwójną Nagrodę Literacką Nike. Teraz słowa autora będą mogli zweryfikować mieszkańcy, którzy wygrają aukcje w 30. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nagrodą będzie wspólna podróż autobusem ze Zbigniewem Rokitą po miejscach opisanych w książce. Do wygrania są łącznie 3 bilety dobowe dla dwóch osób.

W 2021 roku Zbigniew Rokita, doceniony zarówno przez jury jak i czytelników, zdobył podwójną Nagrodę Literacką Nike za książkę „Kajś. Opowieść o Górnym Śląsku”. Autor w bardzo osobisty i poruszający sposób próbuje zmierzyć się ze swoim pochodzeniem, zgłębiając wiedzę na temat dziejów Górnego Śląska i jego mieszkańców. To także opowieść pełna odniesień do współczesności, z którą utożsami się niejeden mieszkaniec Metropolii. W jednym z fragmentów książki Zbigniewa Rokity czytamy:

(…) czasem staję na przystanku, czytam rozkład i wybieram, dokąd pojadę, z tym rodzajem podniecenia, który czuje się, patrząc na tablice lotów na lotnisku. I tak jak na Okęciu wyświetlają się Kair, Nowy Jork i Moskwa, tak ja na rozkładzie przy bytomskim placu Sikorskiego czytam o  pięknych Szombierkach, tajemniczym Chebziu i dalekim Maciejowie. Tylko że na Okęciu nigdy nie ma się wyboru, a na placu Sikorskiego wybór jest. I jeżdżę, bo na Górnym Śląsku tylko jeżdżenie tramwajami i autobusami ma sens.”

Autor z przyjemnością udowodni osobom, które wygrają aukcje WOŚP, że nasz region ma wiele do zaoferowania, a zwiedzany z perspektywy pasażera komunikacji miejskiej może być szczególnie urokliwy. Czy specjalnie przeznaczony na ten cel autobus odbędzie podróż przez „tajemnicze Chebzie”, „Piękne Szombierki” a może „Daleki Maciejów”? O tym przekonamy się wkrótce. Uczestnicy wycieczki otrzymają papierowy bilet dobowy wklejony w książkę autora, a podczas jednego z przystanków, wspólnie z przewodniczącym zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, zasmakują lokalnych potraw w jednej z restauracji.

Zbigniew Rokita to pisarz, dziennikarz i reporter, jego specjalizacja to Europa Wschodnia, Środkowa oraz Górny Śląsk. Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego, laureat konkursu o Stypendium im. Leopolda Ungera. W 2021 roku nie tylko zdobył podwójną Nagrodę Literacką Nike za książkę „Kajś. Opowieść o Górnym Śląsku”, ale także zadebiutował jako twórca teatralny. Jego sztuka „Nikaj” w reżyserii Roberta Talarczyka została wystawiona na deskach Teatru Zagłębia w Sosnowcu.

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zbiera pieniądze dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Fundacja podkreśla, że każdego roku na oddziałach okulistyki dziecięcej hospitalizowanych jest kilkanaście tysięcy pacjentów. Tylko w 2019 roku przeprowadzono blisko 650 zabiegów operacyjnych. Pieniądze zebrane przez Fundację pozwolą doposażyć oddziały, pododdziały i poradnie okulistyki dziecięcej w najnowocześniejszy sprzęt. Finał WOŚP odbędzie się 30 stycznia 2022 r.

Licytuj przejazd „Kajś” po Metropolii ze Zbigniewem Rokitą na Allegro – https://allegro.pl/uzytkownik/S_A_ndrzej?string=rokita

Pod linkiem znajdują się 3 aukcje – na każdej z nich jest do wylicytowania 1 podwójny bilet na wycieczkę autobusową z autorem książki.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024