Silesion.PL

serwis informacyjny

Męskie granie w PreZero Grand Prix PLS

Sobota jest drugim dniem, kiedy na Monta Beach Volley Club rozgrywany jest PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki. O dwa miejsca premiowane awansem do turnieju finałowego walczą VERVA Warszawa ORLEN Paliwa, KGHM Cuprum Lubin, BKS Visła Bydgoszcz oraz LUK Politechnika Lublin.

W sobotę do rywalizacji w drugim turnieju z cyklu PreZero Grand Prix Polskiej przystąpiły zespoły PlusLigi – VERVA Warszawa ORLEN Paliwa i KGHM Cuprum Lubin oraz drużyny TAURON 1. Ligi Mężczyzn – BKS Visła Bydgoszcz i LUK Politechnika Lublin. W meczu inauguracyjnym zmierzyły się ekipy z Warszawy i Bydgoszczy. Dużo lepiej na boisku spisywali się warszawianie, którzy wygrali 2:0.

Oczywiście, że wygrana cieszy. Trener powiedział, że decyzja należy do nas, czy traktujemy turniej na poważnie, czy jako rozrywkę i chcemy się bawić. Najważniejsze, że wygraliśmy, bo chyba każdy chce jechać do Gdańska – powiedział Jan Fornal, przyjmujący VERVA Warszawa ORLEN Paliwa. Natomiast Patryk Strzeżek, atakujący BKS Visły Bydgoszcz dodał: – Staraliśmy się zagrać najlepiej, jak potrafiliśmy. Nie mieliśmy zbyt długich przygotowań. Dużo też na piasku nie trenowaliśmy. Bardzo dobrze, że zorganizowano taki turniej. To świetna okazja, żeby kibice mogli nas pooglądać w zupełnie innym wydaniu. Wynik zawsze jest sprawą otwartą. Jak wchodzi się na boisko, to każdy chce wygrać.

W kolejnych meczach zagra LUK Politechnika Lublin – KGHM Cuprum Lubin, BKS Visła Bydgoszcz – KGHM Cuprum Lubin, VERVA Warszawa ORLEN Paliwa – LUK Politechnika Lublin, LUK Politechnika Lublin – BKS Visła Bydgoszcz oraz KGHM Cuprum Lubin – VERVA Warszawa ORLEN Paliwa.W trakcie drugiego dnia PreZero Grand Prix w Warszawie w wyjątkowy sposób upamiętniona zostanie kolejna rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Na trybunach pojawi się okolicznościowa biało-czerwona kartoniada, a na bandach ledowych oraz telebimach zostaną wyświetlone specjalne grafiki. Godzinę „W” uczcimy minutą ciszy.

To dla nas bardzo ważne, byśmy poza codziennością pamiętali także o naszej historii – mówi Paweł Zagumny, prezes Polskiej Ligi Siatkówki. I dodał – Wspólnie z naszym partnerem – „Niepodległą” – po raz kolejny przypominamy o kluczowych wydarzeniach z dziejów naszego kraju. Uważamy, że także poprzez sport należy promować patriotyzm i oddawać hołd naszym przodkom. Wszystkie nasze wspólne inicjatywy spotykały się ze znakomitym przyjęciem najlepszych kibiców na świecie, tak będzie i tym razem.

Program PreZero Grand Prix PLS

sierpnia (sobota)

Grupa B

  • 9.30 VERVA Warszawa ORLEN Paliwa – BKS Visła Bydgoszcz
  • 11.00 LUK Politechnika Lublin – KGHM Cuprum Lubin
  • 12.30 BKS Visła Bydgoszcz – KGHM Cuprum Lubin
  • 14.00 VERVA Warszawa ORLEN Paliwa – LUK Politechnika Lublin
  • 15.30 LUK Politechnika Lublin – BKS Visła Bydgoszcz
  • 17.00 KGHM Cuprum Lubin – VERVA Warszawa ORLEN Paliwa

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024