Czytasz: Policjanci upamiętnili tragicznie zmarłych chłopców

Policjanci upamiętnili tragicznie zmarłych chłopców

W rocznicę tragedii w Centrum Widowiskowo-Sportowym w Kozach odbył się V Memoriał Patryka i Konrada.

Konrad i Patryk to chłopcy, którzy zginęli na jednym z przejść dla pieszych w Kozach w 2012 roku. Ich śmierć wstrząsnęła całą Polską.

W memoriale zorganizowanym przez rodziny Konrada i Patryka, oprócz przedstawicieli władz Gminy Kozy i Starostwa Powiatowego, dyrektora Centrum Sportowo-Widowiskowego, udział wzięli również policjanci Posterunku Policji w Kozach - asp. szt. Roman Szybiak – kierownik posterunku oraz dzielnicowy st. asp. Sebastian Harężlak. Podczas uroczystego otwarcia memoriału policjanci przypomnieli o tym, jak ważne jest zachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym przez wszystkich jego uczestników.

Podczas turnieju, który trwał od godziny 10.00 do 14.30, najmłodsi kibice i zawodnicy mogli z bliska przyjrzeć się policyjnemu radiowozowi, uruchomić syreny i obejrzeć najnowsze policyjne wyposażenie. Dzielnicowy z Kóz, st. asp. Sebastian Harężlak, który tego dnia specjalnie dla najmłodszych występował w umundurowaniu znanym z piłkarskich stadionów, odpowiedział na wiele pytań, zarówno tych młodszych, jak i starszych gości imprezy. Dzieci i młodzież mieli okazje przymierzyć policyjny sprzęt, wykorzystywany przy zabezpieczeniu meczów piłkarskich. Policjanci rozdawali opaski odblaskowe ufundowane przez Urząd Gminy w Kozach.

Memoriał był też okazją do wymiany doświadczeń, uwag i pomysłów pomiędzy władzami gminy i kierownictwem posterunku. Wśród tematów poruszanych w rozmowach z mieszkańcami gminy nie zabrakło pytań o funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i programu Dzielnicowy Bliżej Nas.

Pomysłodawcą Memoriału jest kierownik CWS Kozy Jacek Mosz.

Czytaj więcej