Czytasz: Memoriał Kmiecików: pamięć o przyjaciołach

Memoriał Kmiecików: pamięć o przyjaciołach

W Chorzowie trwa III Memoriał Kmiecików.

10 drużyn, po 5 zawodników na boisku i 10 minut na zwycięstwo. W chorzowskiej hali MORIS rozpoczął się trzeci memoriał Kmiecików. Dziennikarze, samorządowcy, przyjaciele Brygidy i Darka grają wspólnie ponad podziałami i barierami. Te mecze łączą a nie dzielą. Turniej jest upamiętnieniem Brygidy, Dariusza i ich syna Remika. Wszyscy zginęli tragicznie w Katowicach w czasie wybuchu gazu w jednej z kamienic 23 października 2014. 

Piłka nożna była ulubioną dyscypliną sportową Darka. Zebrał podobną sobie grupę „wariatów”, którzy nierzadko o wariackich porach spotykali się na boisku, żeby pograć. Brygida cierpliwie znosiła pasję męża. Jako małżeństwo na co dzień pracujące w dwóch osobnych redakcjach, pokazywali, że istnieje możliwość prywatnej symbiozy mimo – przeciwnych w ogólnym mniemaniu – obozów zawodowych. 

CZYTAJ WIĘCEJ : O ŚWICIE MIESZKAŃCÓW KATOWIC OBUDZIŁ WYBUCH

Memoriał pozwala powspominać,  pobiegać za piłką, nacieszyć się spotkaniem z ludźmi, którzy w przeróżny sposób wspominają Kmiecików.

GRAMY, BO PAMIĘTAMY mówi hasło przewodnie Memoriału Kmiecików – i tak naprawdę podsumowuje ono w całości podwaliny tego wydarzenia. 

Pamięć pozostaje bowiem nadrzędna – ponad mediami, ponad podziałami, ponad konkurencją, ponad animozjami, ponad barierami. 

Czytaj więcej