Czytasz: Memoriał Kamili Skolimowskiej 2018 na Stadionie Śląskim [PROGRAM]

Memoriał Kamili Skolimowskiej 2018 na Stadionie Śląskim [PROGRAM]

Już 22 sierpnia, na Stadionie Śląskim, zgromadzą się światowe gwiazdy lekkoatletyki.

Memoriał Kamili Skolimowskiej to międzynarodowy mityng lekkoatletyczny, który odbędzie się 22 sierpnia 2018 na Stadionie Śląskim. 

MEMORIAŁ KAMILI SKOLIMOWSKIEJ 2018 NA STADIONIE ŚLĄSKIM [PROGRAM]

Memoriał Kamili Skolimowskiej to międzynarodowy mityng lekkoatletyczny organizowany cyklicznie od 2009 roku przez Fundację Kamili Skolimowskiej. Jego pierwsza edycja, nosząca nazwę „Mityng ku czci Kamili”, odbyła się 2 maja 2009 roku na stadionie warszawskiej Skry. Mityng oficjalnie zainicjował działalność Warszawskiego Ośrodka Rzutu Młotem im. Kamili Skolimowskiej. Główną ideą jaka przyświecała organizacji tego wydarzenia było oddanie hołdu zmarłej mistrzyni olimpijskiej z Sydney. Impreza miała być jednorazowym przedsięwzięciem jednak po roku przerwy zarząd Fundacji podjął decyzję o zorganizowaniu kolejnej edycji, tym razem całkowicie zmieniając jej formułę. Oprócz rzutu młotem w programie znalazły się również inne konkurencje lekkoatletyczne.

Memoriał im. Kamili Skolimowskiej zmienił lokalizację i już za tydzień zagości w Chorzowie, na zmodernizowanym Stadionie Śląskim.