Silesion.PL

serwis informacyjny

Memoriał im. Jana Rutyńskiego z udziałem eWinner Gwardia Wrocław

amp silesion

Już po raz szósty w Lubinie zostanie rozegrany turniej upamiętniający jednego z twórców klubu siatkarskiego Cuprum. Memoriał im. Jana Rutyńskiego tym razem odbędzie się 22 i 23 marca. Gwardziści wezmą w nim udział po raz pierwszy, już w poniedziałek o 15:30 grając półfinał z występującą w PlusLidze, Stalą Nysa.

Stawkę czterech zespołów uzupełnia druga półfinałowa para, gospodarze Cuprum Lubin oraz… weekendowy rywal eWinner Gwardii w TAURON 1. Lidze, Olimpia Sulęcin. Memoriał odbędzie się bez publiczności, ale organizatorzy zapewniają transmisje z każdego pojedynku na kanale YouTube Cuprum Lubin. Głównym Partnerem wydarzenia są: KGHM Polska Miedź oraz Fundacja KGHM Polska Miedź.

Co ciekawe, dla Gwardzistów będzie to druga okazja do spotkania Cuprum Lubin podczas turnieju niezwiązanego z ligowymi rozgrywkami. Pod koniec 2020 roku lubinianie gościli w Hali Orbita podczas PKN ORLEN Volley Cup, gdzie ostatecznie odpadli w półfinale po dosyć niespodziewanej porażce 2:3 z BBTS Bielsko-Biała. Gwardziści awansowali wówczas do finału, w takim samym stosunku przegrywając z półfinałowymi pogromcami Cuprum.   

Jan Rutyński to jeden z trzech twórców (pozostała dwójka to Tomasz Tycel i Dariusz Biernat) lubińskiego klubu. Cuprum nieprzerwanie od 2014 roku reprezentuje Dolny Śląsk na parkietach PlusLigi. Rozwój siatkówki w Lubinie była dla wymienionej trójki prawdziwym oczkiem w głowie. Niestety, Rutyński przegrał walkę ze śmiertelną chorobą w maju 2014 roku. Od 2015 organizowany jest ku jego pamięci memoriał, który na stałe wpisał się w kalendarz imprez związanych z Cuprum Lubin. Warto również dodać, że lubiński klub w 2021 roku obchodzi równo 20 lat swojego istnienia.

Całe wydarzenie rozgrywane będzie w hali Regionalnego Centrum Sportu w Lubinie przy ulicy Odrodzenia 28b. Gdzie na co dzień Cuprum rozgrywa swoje mecze w PlusLidze. Gwardziści mieli okazję zagrać tam przed startem bieżącego sezonu sparingowy dwumecz.

Terminarz VI Memoriału im. Jana Rutyńskiego

Poniedziałek (22.03)

15:30 Stal Nysa – eWinner Gwardia Wrocław

Uroczyste otwarcie turnieju

18:00 Cuprum Lubin – Olimpia Sulęcin

Wtorek (23.03)

15:00 Mecz o III miejsce

17:30 Finał VI Memoriału im. Jana Rutyńskiego

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024