Czytasz: Medyczna marihuana [RECEPTA] Cena, skąd wziąć, dla kogo medyczna marihuana?

Medyczna marihuana [RECEPTA] Cena, skąd wziąć, dla kogo medyczna marihuana?

Medyczna marihuana w Polsce już niebawem będzie legalna. Skąd wziąć receptę na medyczna marihuanę? Ile kosztuje medyczna marihuana? Na co pomaga? Od 1 listopada 2017 w Polsce każdy będzie mógł leczyć się legalnie medyczną marihuaną.

1 listopada zmieniają się w Polsce przepisy dotyczące medycznej marihuany. Receptę będzie mógł wydać prawie każdy lekarz, ale ile będzie kosztować medyczna marihuana? Niestety, nadal uprawa konopi indyjskich w domu będzie nielegalna.

Gdzie kupić medyczną marihuanę legalnie? Przewodnik

Medyczna marihuana: Recepta

Zgodnie z prawem, receptę na medyczną marihuanę od 1 listopada 2017 może wydać lekarz każdej specjalizacji poza weterynarią. Samo zgłoszenie się do lekarza to oczywiście zbyt mało, by dostać medyczna marihuanę na receptę. To lekarz, biorąc pod uwagę najnowszą wiedzę medyczną jest w stanie określić, czy w danym przypadku recepta na medyczną marihuanę jest odpowiednim rozwiązaniem.

Kompromis wokół leczniczej marihuany

Recepta na medyczną marihuanę nie różni się od innych. Należy z nią udać się do apteki. Zależnie od tego, co przepisze lekarz, medyczna marihuana na receptę może być wydana od razu lub po kilku dniach - być może przyrządzenie albo sprowadzenie specyfiku będzie wymagało czasu.

Cena medycznej marihuany: Ile kosztuje?

Rząd nie ustalił refundacji na leki z medycznej marihuany. Oznacza to, że ich cena zależna jest od zapotrzebowania pacjenta. To, ile kosztuje medyczna marihuana, uzależnione jest od od dawek, częstotliwości oraz formy leków, jakie pacjent ma przyjmować. Leki z konopi indyjskich hodowanych w Polsce byłyby znacznie tańsze niż te z suszu sprowadzanego z zagranicy.

Medyczna marihuana [RECEPTA]
Medyczna marihuana [RECEPTA]
Na razie uprawa medycznej marihuany na własny użytek ma być nielegalna

Cena medycznej marihuany w aptekach powinna być niższa niż na czarnym rynku, jednak dopiero po 1 listopada 2017, gdy medyczna marihuana w Polsce będzie legalna, przekonamy się, na jakim poziomie się kształtuje.  

Na co pomaga medyczna marihuana?

Odpowiedź tyle zabawna, co prawdziwa - medyczna marihuana pomaga na większość dolegliwości, które mogą spotkać każdego - łagodzi bóle, pomaga zwalczać stany depresyjne, poprawia samopoczucie.

NA CO POMAGA MEDYCZNA MARIHUANA? [wykaz chorób]

To oczywiście tylko wierzchołek góry lodowej, ponieważ medyczna marihuana pomaga również leczyć i łagodzić objawy poważnych schorzeń - zmniejsza ciśnienie, rozluźnia napięte mięśnie, łagodzi przewlekły ból.

Recepta na medyczną marihuanę z pewnością będzie sporą ulgą dla osób cierpiących na nowotwory, napady epilepsji, chorobę parkinsona i wiele innych.

Czytaj więcej