Czytasz: Medyczna marihuana: Na co pomaga? WYKAZ CHORÓB Komu recepta?

Medyczna marihuana: Na co pomaga? WYKAZ CHORÓB Komu recepta?

Na co pomaga medyczna marihuana? Lista jest długa, a z każdym pacjentem przybywa chorób, jakie leczy medyczna marihuana. Receptę na medyczną marihuanę legalnie w Polsce można dostać już od 1 listopada 2017. Na co pomaga medyczna marihuana?

Na co pomaga medyczna marihuana?

Choć politycy wciąż toczą walkę na poglądy, świat medyczny już dawno temu zauważył, że medyczna marihuana pomaga wyleczyć wiele chorób lub przynajmniej złagodzić ich przebieg i dolegliwości. Na pytanie, jakie choroby leczy medyczna marihuana, nadal nie ma jednoznacznej odpowiedzi.

Z powodu braku legalizacji medycznej marihuany nawet do badań, przeprowadzono zbyt mało profesjonalnych testów, aby móc jednoznacznie stwierdzić, na co pomaga medyczna marihuana.

MEDYCZNA MARIHUANA [RECEPTA] CENA, SKĄD WZIĄĆ, DLA KOGO MEDYCZNA MARIHUANA?

Historie wielu pacjentów pokazują jednak, że jest lista chorób, na które medyczna marihuana pomaga. Więc dla kogo medyczna marihuana? Kto może starać się o receptę na medyczną marihuanę?

Co leczy medyczna marihuana? [WYKAZ CHORÓB]

Oto lista najpopularniejszych chorób i dolegliwości, w przypadku których leczenie medyczną marihuaną z dużym prawdopodobieństwem przyniesie dobry efekt. Zależnie od rodzaju choroby, wieku czy możliwości pacjenta, skuteczne są różne formy podawania medycznej marihuany - jako suszu do palenia, olejku CBD, aerozolu, maści, kapsułek itp.  

   • jaskra

    Zmniejsza ciśnienie w gałce ocznej, które uszkadza nerw wzrokowy.
   • epilepsja (padaczka)

    Medyczna marihuana zmniejsza liczbę i intensywność napadów padaczkowych.
   • rak, glejak

    Różne rodzaje nowotworów, w tym glejak, reagują na podawanie medycznej marihuany. W niektórych przypadkach stwierdzono zanikanie komórek rakowych.
   • stwardnienie rozsiane

    Medyczna marihuana zmniejsza objawy - uczucie paraliżu czy napięcia mięśni.
   • astma

    Pierwsze badania pokazują, że dzięki silnemu działaniu immunosupresyjnemu i przeciwzapalnemu, medyczna marihuana pomaga astmatykom.
   • autyzm

    Zaobserwowano, że dzieci chore na autyzm, którym podawano medyczna marihuanę, częściej są w stanie wyrażać własne uczucia i emocje, mają większą łatwość w uczeniu się słów, natomiast zanikają zachowania kompulsywne.
   • alzheimer, parkinson

    W przypadku choroby Parkinsona, medyczna marihuana zmniejsza drżenie rąk oraz ból mięśni. U chorych na Alzheimera spowalnia rozwój choroby.
   • nerwice, depresja

    Zarówno nerwice, jak i depresja, mogą być z powodzeniem leczone medyczną marihuaną - ta powoduje poprawę samopoczucia, pomaga oddalić złe myśli, niweluje uczucie bezradności.

Gdzie kupić medyczną marihuanę legalnie? Przewodnik

Co leczy medyczna marihuana?
Co leczy medyczna marihuana?

Medyczna marihuana: skutki uboczne

Ponieważ nie przeprowadzono do tej pory zbyt wielu badań, nie są znane długotrwałe skutki uboczne zażywania medyczne marihuany. Zwyczajowo odradza się leczenie medyczną marihuaną kobiet w ciąży i karmiących piersią. Natomiast skutki uboczne medycznej marihuany od razu po zażyciu są identyczne lub lżejsze niż w przypadku odmian stosowanych rekreacyjnie - odprężenie, poprawa humoru, zwiększone łaknienie.