Czytasz: Gdzie kupić marihuanę w Polsce na receptę?

Gdzie kupić marihuanę w Polsce na receptę?

Gdzie kupić medyczną marihuanę na receptę w Polsce? Legalnie medyczną marihuanę można dostać od 1 listopada na receptę, którą wystawić może każdy lekarz. Jednak gdzie kupić medyczną marihuanę, skoro w aptekach jej nie ma?

Gdzie kupić medyczną marihuanę w Polsce? Długo wyczekiwana zmiana prawa wreszcie nadeszła. Od 1 listopada 2017 każdy lekarz może wypisać receptę na medyczną marihunę. Gdzie jednak można kupić medyczną marihuanę, skoro apteki nie mają surowców, z których mogłyby stworzyć recepturowy lek?

Medyczna marihuana: Gdzie kupić w Polsce legalnie?

Leki na bazie medycznej marihuany może przepisać każdy lekarz poza lekarzem weterynarii. Pojawia się jednak problem - gdzie kupić medyczną marihuanę na receptę?

Możliwość przepisywania przez lekarzy recept na leki z medycznej marihuany to dopiero początek. Receptę na lek z medycznej marihuany trzeba jeszcze gdzieś wykupić.

Sęk w tym, że do tej pory żaden hodowca medycznej marihuany nie zgłosił chęci wprowadzenia jego produktów na rynek Urzędowi Rejestracji Produktów Leczniczych. Gdy wreszcie ktoś to zrobi, urząd ten ma 270 dni, czyli około 9 miesięcy. W praktyce może to oznaczać, że najwcześniej w połowie 2018 roku będzie w Polsce można legalnie kupić medyczną marihuanę na receptę.

Skąd wziąć receptę na medyczną marihuanę? [PORADNIK] 

Gdzie kupić medyczną marihuanę w Polsce legalnie?
Gdzie kupić medyczną marihuanę w Polsce legalnie?

Kto może przepisać receptę i gdzie kupić medyczną marihuanę?

Choć praktycznie każdy lekarz może wypisać receptę na medyczną marihuanę, znacznej większości z nich brakuje do tego kompetencji. Ponieważ przez lata medyczna marihuana nie była w Polsce legalna, wiedza lekarzy na temat leków na bazie marihuany jest znikoma. Medycy szkolą się, ale może to jeszcze trochę potrwać.

Zanim będziesz zastanawiać się, gdzie wykupić receptę na medyczna marihuanę, najpierw sprawdź, kto może wystawić receptę na medyczną marihuanę.

Może się okazać, że lekarz pierwszego kontaktu zwyczajnie nie będzie miał specjalnego bloczku, na którym wypisuje się receptę na medyczną marihuanę. Większe prawdopodobieństwo, że uda ci się zdobyć receptę na leki z medycznej marihuany, jest u lekarza specjalisty.

Na co pomaga medyczna marihuana? [WYKAZ CHORÓB]

Można przypuszczać, że jako pierwsi recepty na medyczną marihuanę będą dostawać pacjenci cierpiący na:

  • alzheimera
  • jaskrę
  • astmę
  • padaczkę
  • inne poważne choroby, których nie potrafimy skutecznie leczyć syntetycznymi lekami.