Czytasz: Koleje Śląskie ostrzegają. Dziś mecz Ruchu i Piasta

Koleje Śląskie ostrzegają. Dziś mecz Ruchu i Piasta

Przed nami ostatni mecz 27. kolejki ekstraklasy.

Ruch - Piast: Derby śląska

Małe derby odbędą się dziś o godz. 18 na stadionie przy ul. Cichej. Ruch Chorzów przyjmie Piasta Gliwice na swojej murawie. Obie drużyny będą walczyć o przetrwanie. Obecnie "Niebiescy" zajmują 13 miejsce (29 punktów), "Czerwono-niebiescy" mają jedno oczko mniej, co daje im 14 pozycję. 

Podczas zmagań obecnej kolejki Ruch wygrał pięć razy, raz zremisował i tylko dwa razy przegrał. Jeśli chodzi o drużynę Piasta, na swoim koncie ma dwie wygrane i sześć przegranych.

Na swoim Facebook'u Piast Gliwice przeanalizował rywala. 

W swojej historii drużyny mierzyły się już 23 razy. 13-krotnie wygrywali "Niebiescy", 5 razy spotkanie kończyło się remisem. Piast Gliwice 7 razy pokonał drużynę Ruchu. 

Uwaga na kibiców!

W związku z meczem Ruch-Piast Koleje Śląskie ostrzegają podróżnych przed fanami piłki nożnej. 

- Według wstępnych ustaleń grupa kibiców z Gliwic może jechać pociągiem numer 44084 (wyjazd z Gliwic o godzinie 16:46, przyjazd do Chorzowa Batorego o 17:08) lub pociągiem numer 44058 (wyjazd z Gliwic o godzinie 17:14, przyjazd do Chorzowa Batorego o 17:36). W drodze powrotnej grupa wybierze prawdopodobnie pociąg numer 44151 (wyjazd z Chorzowa Batorego o godzinie 20:45; przyjazd do Gliwic o 21:09) - czytamy na stronie kolei. 

Dodatkowo w tym dniu możliwy jest również przejazd kibiców Ruchu Chorzów z katowickich dzielnic. Jak sugeruje śląski przewoźnik, może się on odbyć pociągami numer 40625 (wyjazd z Katowic Szopienic o 17:18, przyjazd do Chorzowa Batorego o 17:34) oraz numer 44064 (wyjazd z Chorzowa Batorego o 20:37 przyjazd do Szopienic o 20:52).

Przejazdy kibiców mają być zabezpieczone przez odpowiednie służby. - W miarę możliwości postaramy się wydzielić oddzielną strefę dla pozostałych podróżnych. Jednak pasażerom, którzy wolą uniknąć przejazdu pociągiem z grupą kibiców, sugerujemy, by rozważyć podróż innymi kursami - informują Koleje Śląskie. O możliwym przejeździe KŚ informowały już kilka dni przed meczem. Tak, aby podróżni mogli przemyśleć swoją trasę. 

Czytaj więcej