Czytasz: Mecz Barcelony z Las Palmas bez kibiców

Mecz Barcelony z Las Palmas bez kibiców

Zaplanowany na godz. 16.15 mecz ligowy piłkarzy Barcelony z Las Palmas zostanie rozegrany przy pustych trybunach - poinformował kataloński klub.

Powodem jest napięta sytuacja w mieście w związku z trwającym referendum w sprawie niepodległości Katalonii.

Katalonia: rozpoczęło się referendum ws. niepodległości

Według mediów przedstawiciele Barcelony zwrócili się do hiszpańskiej federacji piłkarskiej o przełożenie spotkania, ale nie wyrażono na to zgody. Wcześniej media informowały, że mecz się nie odbędzie.

Rząd w Madrycie uznaje referendum za nielegalne. W niedzielę policja wkroczyła do wielu lokali i skonfiskowała urny oraz karty wyborcze. Funkcjonariusze Gwardii Cywilnej siłą, wybijając szyby, wdarli się m.in. do lokalu w Sant Julia de Ramis w prowincji Girona, gdzie głos planował oddać szef katalońskiego rządu Carles Puigdemont. Doszło tam do przepychanek między głosującymi a policją. Puigdemont jednak wziął udział w referendum, oddając głos w innym lokalu wyborczym.

Autonomiczny rząd Katalonii poinformował, że przed południem działało w regionie 73 proc. lokali wyborczych z ponad 2300 zaplanowanych w referendum niepodległościowym. Hiszpańskie media uznają te szacunki za niewiarygodne.

Po południu rzecznik autonomicznego rządu katalońskiego poinformował, że w wyniku działań policji w Katalonii 337 osób zostało rannych, w tym niektóre poważnie.(PAP)

Czytaj więcej