Czytasz: Matura 2017 w I LO w Pszczynie [ZDJĘCIA]

Matura 2017 w I LO w Pszczynie [ZDJĘCIA]

Starosta pszczyński jest spokojny o swoich maturzystów

W tym roku do matury przystąpiło prawie 400 uczniów ze szkół prowadzonych przez powiat pszczyński. W czwartek starosta pszczyński Paweł Sadza życzył im powodzenia.

>> Matura 2017 z języka polskiego ARKUSZE, ODPOWIEDZI <<

- Wiedząc, jak zdolną młodzież i dobrych nauczycieli mamy w powiecie pszczyńskim, o wyniki matur naszych uczniów jestem spokojny. Życzę wszystkim powodzenia. Wchodzicie teraz w dorosłe życie, zróbcie to z podniesionym czołem - mówił starosta. 

W czwartek maturzyści przystąpili do egzaminu pisemnego z języka polskiego. Ten składa się z części testowej oraz wypracowania. Aby uzyskać wynik pozytywny należy zdobyć minimum 30 proc. punktów. W najbliższych tygodniach maturzyści obowiązkowo muszą przystąpić jeszcze do egzaminu pisemnego z języka obcego i matematyki oraz ustnego z języka polskiego i obcego. Ponadto, każdy abiturient musi napisać egzamin na poziomie rozszerzonym z jednego dodatkowego przedmiotu.

>> Matura 2017 - przecieki maturalne? <<

Matura w I LO w Pszczynie:

W powiecie pszczyńskim, najwięcej uczniów, bo ponad 200 przystąpiło do matury w Powiatowym Zespole Szkół nr 2. Aż 156 osób napisze egzamin dojrzałości w „Chrobrym”, 17 w „Samochodówce” i 10 w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Woli.

Jako przedmioty dodatkowe uczniowie w tych szkołach chętnie wybierali biologię, WOS czy geografię, ale zdarzają się też rozszerzenia z fizyki i chemii.

Matura 2017 polski - poziom podstawowy - arkusz CKE:

Czytaj więcej