Silesion.PL

serwis informacyjny

Mateusz Żukowski piłkarzem Lecha Poznań

Mateusz Zukowski pilkarzem Lecha Poznan

Mateusz Zukowski pilkarzem Lecha Poznan

Lech Poznań pozyskał nowego piłkarza. We wtorek przed południem kontrakt podpisał Mateusz Żukowski, który na rok został wypożyczony ze szkockiego Rangers FC. Kolejorz w umowie transferowej ma zagwarantowaną opcję wykupu 20-letniego zawodnika, który może grać zarówno na prawej stronie defensywy, jak i na skrzydle.

Żukowski urodził się w 2001 roku, pochodzi z Lęborka, ale już jako junior trafił do Lechii Gdańsk. W tym klubie zadebiutował w Ekstraklasie tuż po ukończeniu 16 lat. Potem był wypożyczony do Chojniczanki Chojnice, a po powrocie stał się podstawowym graczem gdańskiej drużyny. Razem w najwyższej klasie rozgrywkowej rozegrał 44 mecze, w których strzelił dwa gole i dorzucił asystę. Zimą minionego sezonu przeniósł się do szkockiego Rangers FC, czyli finalisty Ligi Europy. W Szkocji rozegrał trzy spotkania w pierwszej drużynie.

Mateusz został teraz do nas wypożyczony do końca obecnego sezony, mamy też zagwarantowaną opcję wykupu – mówi dyrektor sportowy Lecha, Tomasz Rząsa. – Nasz nowy zawodnik ma wzmocnić rywalizację na prawej obronie, gdzie będzie walczył o miejsce w składzie z Joelem Pereirą oraz Alanem Czerwińskim, który teraz jest kontuzjowany. Może jednak również grać wyżej, czyli jako skrzydłowy. Mateusz dobrze zna naszą ligę, wyjechał z niej do mocnego klubu, gdzie wzmocnił się jeszcze fizycznie. Liczymy na jego dalszy rozwój w naszym klubie – dodaje dyrektor Rząsa.

Żukowski nie żałuje czasu spędzonego w Szkocji. – Mam nadzieję, że pokażę to, co przez kilka miesięcy nauczyłem się w Rangers. Wracam do Polski jako lepszy piłkarz i człowiek. Cieszę się bardzo i już nie mogę doczekać się pierwszego treningu, a także meczu – przyznaje nowy lechita, który we wtorek po podpisaniu umowy od razu udał się do szatni, a potem na zajęcia mistrzów Polski przed wyjazdem do Gdańska na mecz z Lechią. Przy Bułgarskiej będzie występować w koszulce z numerem 27.

Ostatnio grał głównie na prawej obronie, ale wcześniej często występował jako boczny pomocnik. – Ja się czuję dobrze na obu pozycjach. Decyzja trenera Lecha, gdzie będę grał. W Rangers byłem ustawiany na prawej obronie. Może nie w meczach, bo tych nie było za dużo, ale szlifowany byłem jako boczny defensor i mocno pracowałem na grę w obronie. Choć oczywiście na skrzydle też czuję się dobrze. To pierwsza pozycja, na której grałem. Dlatego jestem gotowy do występów w obu miejscach – podkreśla zawodnika, który będzie miał ułatwione wejście do Kolejorza, bo zna się z reprezentacji młodzieżowych z Michałem Skórasiem, Filipem Marchwińskim, Filipem Szymczakiem, a także z Arturem Sobiechem z Lechii Gdańsk.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024