Silesion.PL

serwis informacyjny

Mateusz Kusznierewicz z autorskim programem w Kanale Sportowym. „Wiem, o co zapytać gości”

Mateusz Kusznierewicz z autorskim programem w Kanale Sportowym

Mateusz Kusznierewicz z autorskim programem w Kanale Sportowym

Mateusz Kusznierewicz to nazwisko, którego żadnemu fanowi sportu nie trzeba przedstawiać. Mistrz olimpijski z Atlanty, po osiągnięciu sukcesów sportowych i biznesowych, dostaje od Kanału Sportowego szansę sprawdzenia się w mediach. – W programie „Akademia Mistrzów” nie będę prowadził klasycznych wywiadów, nie jestem przecież dziennikarzem – mówi Kusznierewicz, który zamierza stawiać na dzielenie się z odbiorcami wiedzą. W pierwszym odcinku, który zostanie wyemitowany 27 sierpnia o godz. 20, gościem będzie Sebastian Świderski, najważniejszy człowiek w polskiej siatkówce.

Kusznierewicz to w świecie sportu człowiek-instytucja. Jego wypełniona sukcesami sportowa kariera pozwoliła mu śmiało wejść do świata biznesu i nowych technologii. Jest pomysłodawcą i właścicielem „Akademii Mistrzów” – nowoczesnej platformy edukacyjnej, w której nauczycielami są wybitni polscy sportowcy oraz eksperci z dziedzin takich jak psychologia, high performance, dietetyka, technologia, organizacja pracy zespołowej, media czy sponsoring. W „Akademii Mistrzów” uczestnicy w nowoczesnej formie grywalizacji otrzymują dostęp do biblioteki wiedzy, kursów wideo i forum wymiany doświadczeń. Na bazie tego doświadczenia powstał pomysł, żeby tę wiedzę i doświadczenie wykorzystać w największym polskim medium sportowym na YouTube – „Kanale Sportowym”.

– „Akademia Mistrzów” to program, w którym wybitni sportowcy, biznesmeni i trenerzy będą się dzielić ciekawymi historiami i anegdotami z życia. Jako Kanał Sportowy chcemy, aby sportowcy dzieląc się swoją wiedzą oraz doświadczeniem dawali naszym widzom inspiracje – podkreśla prezes kanału Sportowego Maciej Sawicki.

Każdy odcinek nowego programu, który będzie emitowany co dwa tygodnie w sobotę o godz. 20, potrwa ponad godzinę. Zaproszeni goście ze świata sportu i biznesu w pogłębionych wywiadach będą dzielić się swoimi doświadczeniem, wiedzą i konkretnymi metodami na życiowy sukces. W pierwszym odcinku, zaplanowanym na 27 sierpnia, Kusznierewicz porozmawia z Sebastianem Świderskim – byłą gwiazdą siatkarskiej reprezentacji Polski, a obecnie prezesem PZPS. Wśród gości kolejnych odcinków nie zabraknie tak znanych postaci jak Adam Małysz, Marcin Gortat, Joanna Jędrzejczyk, Karol Bielecki, Robert Korzeniowski, Maja Włoszczowska czy Rafał Majka. Pojawią się też niekwestionowane autorytety z dziedziny psychologii czy marketingu sportowego.

Akademia Mistrzów w Kanale Sportowym pozwoli widzom spojrzeć na sport i sportowców z innej perspektywy. Sportowcy mają tyle przeżyć i cennych doświadczeń, że mogliby obdarować nimi wiele osób. Wiem o tym z autopsji. To właśnie sportowcy wiedzą bardzo dobrze jak przezwyciężać trudności, znaleźć motywację do działania, jakie metody stosować, by budować sięgające po sukces zespoły i osiągać wspólne cele. W programie Akademia Mistrzów nie będę prowadził klasycznych dziennikarskich wywiadów. Nie jestem przecież dziennikarzem. Jestem sportowcem i wiem o co zapytać moich gości by widzowie mogli skorzystać z ich wiedzy, doświadczeń i sprawdzonych metod. Możemy się przecież tak wiele nauczyć od innych. I wykorzystać to w sporcie, a także życiu prywatnym i zawodowym – podkreśla Mateusz Kusznierewicz.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author