Czytasz: Potrącił policjanta. Motocyklista poszukiwany

Potrącił policjanta. Motocyklista poszukiwany

Dąbrowska policja poszukuje motocyklisty, który 3 maja przed 16.00, podczas imprezy „Masa krytyczna”, potrącił policjanta zabezpieczającego przejazd rowerzystów.

Motocyklista jechał na biało czarnym sportowym motocyklu. Miał na sobie kombinezonie w takich samych barwach. Wszystkie osoby mające jakiekolwiek informacje w tej sprawie, proszone są o kontakt. 

Podczas zabezpieczenia przejazdu rowerzystów „Masy Krytycznej” w rejonie ronda przy Al. Róż i ul. Królowej Jadwigi policjanci zauważyli motocyklistę, który z dużą prędkością jechał na jednym kole pomiędzy stojącymi pojazdami.

W trosce o bezpieczeństwo uczestników imprezy, policjant zabezpieczający okolice ronda polecił zatrzymanie się kierowcy jednoślada. Gdy mundurowy podszedł do niego w celu, chcąc poinformować o wstrzymaniu ruchu w tym rejonie, ten gwałtownie ruszył. Policjant, chcąc go zatrzymać, został uderzony lusterkiem i przewrócił się na ziemię.

Teraz policja poszukuje motocyklista, który w środę ubrany był w biało czarny kombinezon. Funkcjonariusze apelują do świadków lub osób dysponujących zdjęciami, czy nagraniami wideo tego zdarzenia, o kontakt z dyżurnym Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej pod numerem telefonu 32 639 42 55, adres e-mail: dyzurny@dabrowa.ka.policja.gov.pl.

Źródło: http://dabrowa.slaska.policja.gov.pl

Czytaj więcej