Czytasz: Marzysz o bujnej czuprynie? Mamy na to sposób!

Marzysz o bujnej czuprynie? Mamy na to sposób!

Na Twojej szczotce pojawia się kłębek włosów, ukrywasz łysinę, niecierpliwisz się i wpadasz w złe samopoczucie? Mamy dla Ciebie rozwiązanie - bezbolesne, bezpieczne, a przede wszystkim skuteczne. Poznaj je!

Według badań przeprowadzonych przez kanadyjskich antropologów fizycznych, Polacy znajdują się na 10 miejscu wśród państw, w których mieszka najwięcej osób tracących włosy.

Przyczyn problemu może być wiele. Jak pokazują wyniki raportu „Męska głowa do kontroli” przeprowadzonego na rzecz kampanii „Moja REGENeracja”, prawie 69% mężczyzn uważa, że to geny są głównym powodem męskiego łysienia. Według ankietowanych, do najczęstszych przyczyn łysienia należy wiek (58%), hormony (45%), choroba (41%), zła dieta (30%), zażywanie leków (23%) i używanie niewłaściwych kosmetyków (prawie 16%).

ODZYSKAJ PEWNOŚĆ SIEBIE

Dostępnych jest wiele metod walki z łysieniem. Lekarze Kliniki Medycyny Estetycznej Skin Laser Lubelscy, która specjalizuje się w leczeniu tego problemu wymieniają wśród nich przeszczep włosów S.A.F.E.R. oraz innowacyjny przeszczep komórek macierzystych Regenera Activa. Przeszczep włosów rekomendowany jest pacjentom ze znaczną utratą włosów, u których terapie stymulujące wzrost nie przyniosą oczekiwanego rezultatu, natomiast Regenera Activa to idealny zabieg, dla pacjentów z mocnym przerzedzeniem, aby pobudzić wzrost nowych włosów i zagęścić skórę głowy.

- Coraz więcej pacjentów postanawia walczyć z tym problemem i decyduje się na przeszczep włosów - podkreśla dr Krystyna Lubelska.

- W końcu udało się znaleźć skuteczną i bezpieczną metodę - mowa tutaj o przeszczepie metodą S.A.F.E.R. wykonywanym w naszej klinice w Katowicach i Bielsku-Białej. Dotychczas stosowane metody w znacznym stopniu różniły się skutecznością, dla przykładu - metoda “STRIP” pozostawia po zabiegu widoczną bliznę z tyłu głowy, z kolei powszechnie stosowany zabieg metodą “FUE” może okazać się mniej skuteczny, ponieważ podczas podczas pobierania włosów może dojść do nieodwracalnych uszkodzeń mieszków włosowych. Każda z opisanych metod różni się również czasem wykonania zabiegu oraz okresem rekonwalescencji – dodaje.

METODA S.A.F.E.R. - OPTYMALNA METODA PRZESZCZEPU WŁOSÓW

Niewątpliwie, najefektywniejszą metodą przeszczepu włosów jest innowacyjna metoda S.A.F.E.R. Jej przebieg jest niezwykle prosty. Lekarz za pomocą nowoczesnego urządzenia pobiera pojedyncze mieszki włosowe - najczęściej z potylicy pacjenta, gdyż tam rosną najtrwalsze włosy. Po pobraniu dokonywana jest selekcja najmocniejszych mieszków. Następnie lekarz ręcznie wszczepia je w skórę głowy pacjenta.

- Dzięki znieczuleniu miejscowemu nie odczuwa się bólu ani dyskomfortu. Podczas zabiegu można poczytać książkę, obejrzeć film, zrelaksować się. Cały proces trwa kilka godzin - tłumaczy dr Jakub Sazanów-Lubelski z Kliniki Skin Laser Lubelscy.

Pierwsze efekty widać zaraz po wykonaniu zabiegu. Wszczepione mieszki są małe, tworzą się na nich strupki, które po kilku dniach odpadają. Jak twierdzi dr Jakub Sazanów-Lubelski, skuteczność zabiegu jest niezwykle wysoka. Bujna czupryna, o której marzył pacjent, może pojawić się w okresie od 3 do 12 miesięcy od przeszczepu.

Co ważne, efekt zabiegu jest naturalny i trwały. Umożliwia (po pełnym zagnieżdżeniu się przeszczepionych mieszków) bezproblemowe zmiany fryzury i koloru włosów. Ogromnym atutem tego rozwiązania jest krótki i nieuciążliwy okres rekonwalescencji. Dzięki temu pacjent może szybko wrócić do swoich codziennych obowiązków. Musi jednak unikać wzmożonej aktywności fizycznej, sauny czy ekspozycji włosów na słońce.

REGENERA ACTIVA - NOWATORSKI ZABIEG NA ŁYSIENIE ANDROGENOWE

Łysienie androgenowe dotyka 70% mężczyzn i 40% kobiet. To najczęstsza przyczyna utraty włosów. U mężczyzn tworzą się zakola, łysina na wierzchołku głowy, u kobiet znaczne przerzedzenie na szczycie głowy. Regenera Activa to przełomowy zabieg w walce z tym problemem.

CZY TYLKO NA ŁYSIENIE ANDROGENOWE?

Regenera Activa to zabieg polecany również osobom, które zauważyły przerzedzenie włosów oraz zaobserwowały ich wzmożone wypadanie.

- Rezultatem zabiegu jest zagęszczenie włosów, pobudzenie procesu wzrostu nowych, zahamowanie wypadania oraz pobudzenie procesów regeneracyjnych. Efekty zabiegu potwierdzają liczne badania kliniczne, co dla lekarza jest bardzo istotne - podkreśla dr Jakub Sazanów-Lubelski z Kliniki Skin Laser Lubelscy.

JAK WYGLĄDA ZABIEG?

Zabieg podzielony jest na trzy etapy. Podczas pierwszego lekarz pobiera od 1 do 3 wycinków o średnicy 2,4 mm z okolicy potylicy, jest to obszar najmniej podatny na łysienie androgenowe.

- Jest to proces bezbolesny, przed zabiegiem znieczulam lidokainą okolicę pobrania. Pobrane wycinki są tak niewielkie, że skóra w tym miejscu sama się zagoi – podkreśla dr Jakub Sazanów-Lubelski.

Następnie pobrane wycinki trafiają do specjalnego urządzenia, w którym po obróbce zostają wyizolowane komórki macierzyste, czynniki wzrostu i komórki progenitorowe o niezwykle silnych właściwościach regeneracyjnych. Kolejnym etapem jest podanie pobranej zawiesiny w skórę głowy na zasadzie mezoterapii, aby zapoczątkować procesy naprawcze.

- Regenera Activa to idealny zabieg dla pacjentów, którzy zaobserwowali utratę włosów i ich przerzedzenie, a problem nie jest tak zaawansowany, że pacjent powinien być zakwalifikowany do przeszczepu - tłumaczy dr Jakub Sazanów-Lubelski.

NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ WYBIERAJĄC MIEJSCE DO PRZEPROWADZENIA ZABIEGU?

Klinik, w których możemy dokonać zabiegu przeszczepu włosów czy przeszczepu komórek macierzystych jest wiele. Zanim zdecydujemy się na jego wykonanie, warto zwrócić uwagę na szereg czynników, od których zależy jego powodzenie.

Klinika przede wszystkim powinna oferować możliwość konsultacji do zabiegu z lekarzem, bowiem istnieje wiele przeciwwskazań, które nie dopuszczają pacjenta do zabiegu.

Ponadto, warto zwrócić uwagę na zaplecze kliniki. Sprawdzić, czy przeszczep wykonywany jest nowoczesnym, sterylnym i atestowanym sprzętem, czy personel jest odpowiednio przeszkolony, a lekarze wykonujący zabieg odpowiednio doświadczeni. Zanim wybierzemy miejsce, w którym dokonamy zabiegu, powinniśmy również sprawdzić recenzje miejsca w internecie oraz opinie osób i ich zadowolenie z wykonania usługi. Dzięki temu możemy mieć pewność, że bujna czupryna, o której marzymy, będzie pięknie prezentować się na naszej głowie, a kompleksy pójdą w zapomnienie.

Więcej informacji na temat zabiegu znajdziesz na stronie Kliniki Skin Laser Lubelscy (www.skin-laser.pl).

Czytaj więcej