Silesion.PL

serwis informacyjny

Martin Ševela odchodzi z KGHM Zagłębia Lubin

Martin Sevela odchodzi z KGHM Zaglebia Lubin

Martin Sevela odchodzi z KGHM Zaglebia Lubin

Z dniem dzisiejszym Martin Ševela przestał pełnić funkcję trenera pierwszego zespołu KGHM Zagłębia Lubin. 45-letni szkoleniowiec zdecydował się skorzystać z oferty arabskiego klubu Saudi Professional League i od nowego sezonu rozpocznie już pracę w nowym zespole.

Ševela spędził w Lubinie prawie dwa lata, rozpoczynając pracę z Miedziowymi w 2019 roku. Jako szkoleniowiec KGHM Zagłębia Lubin debiutował 21 września w pamiętnym meczu wyjazdowym ze Śląskiem Wrocław, zakończonym remisem 4:4. Od tego czasu prowadził lubinian łącznie w 65. spotkaniach, w których wypracował średnią punktową 1,51 punktu na mecz. W poprzednim sezonie 2020/2021, który był pierwszym, pełnym pod wodzą słowackiego szkoleniowca, Miedziowi zakończyli rozgrywki na ósmej pozycji w tabeli, gromadząc w finalnie w PKO Ekstraklasie 41 punktów w 30 spotkaniach.

W przeszłości Martin Ševela zdobywał z AS Trencin dwukrotnie mistrzostwo oraz puchar Słowacji (sezony 2014/2015 i 2015/2016). Następnie związał się z największym słowackim klubem – ŠK Slovan Bratislava i już w pierwszym sezonie w Bratysławie zdobył mistrzostwo i puchar tego kraju.

Na początku swojej pracy w Lubinie zasłynął między innymi z ofensywnego stylu gry, dzięki któremu drużyna zdobywała dużo bramek, efektem czego była także eksplozja talentu Bartosza Białka i transfer do VfL Wolfsburg. W poprzedniej kampanii mocniejszy akcent postawił na defensywę i finalnie udało się zrealizować postawiony przed trenerem cel, jakim był awans do pierwszej ósemki.

Tuż po zakończonym sezonie umowa z Martinem Ševelą została przedłużona, niemniej przedstawiciele klubu z Arabii Saudyjskiej byli mocno zdeterminowani by pozyskać słowackiego szkoleniowca. Tym samym obowiązki I szkoleniowca tymczasowo przejął Paweł Karmelita.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

1 thought on “Martin Ševela odchodzi z KGHM Zagłębia Lubin

Comments are closed.

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024