Silesion.PL

serwis informacyjny

Martin Konczkowski nowym piłkarzem Śląska Wrocław

Martin Konczkowski nowym piłkarzem Śląska Wrocław fot. Krystyna Pączkowska/slaskwroclaw.pl

Martin Konczkowski nowym piłkarzem Śląska Wrocław fot. Krystyna Pączkowska/slaskwroclaw.pl

Nowym zawodnikiem Śląska Wrocław został Martin Konczkowski. Boczny obrońca związał się z WKS-em umową obowiązującą do końca czerwca 2024 roku z możliwością przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy.

28-letni zawodnik całą swoją dotychczasową karierę spędził na Górnym Śląsku. Jest wychowankiem Ruchu Chorzów, w którym występował w latach 2011-2017. Następnie przeniósł się do Piasta Gliwice, z którym w 2019 roku zdobył tytuł mistrza Polski. W barwach gliwickiego klubu rozegrał 164 spotkania, w których zdobył pięć bramek i zaliczył 24 asysty. Wraz z Piastem miał okazję występować w meczach kwalifikacji Ligi Mistrzów i Ligi Europy.

Śląsk to duży klub, a Wrocław to ciekawe miasto. Od dłuższego czasu byliśmy w kontakcie i mimo że poprzedni sezon nie był udany dla WKS-u, to widzę tutaj duży potencjał i była to moja świadoma decyzja. Jestem bardzo ambitnym zawodnikiem. Nie chcę mówić o swoich zaletach, chciałbym, żeby kibice po prostu zobaczyli je na boisku – mówił Martin Konczkowski po podpisaniu kontraktu z WKS-em.

Do naszej drużyny dołącza bardzo wartościowy obrońca, który wchodzi w najlepszy wiek dla piłkarza i jest w stanie dać zespołowi naprawdę wiele. Martin to boczny obrońca, ale pokazał już, że potrafi również zagrać wyżej, jako wahadłowy lub pomocnik. Ma na swoim koncie blisko 300 meczów w Ekstraklasie, zdobył mistrzostwo Polski i brązowy medal, będąc przez lata podstawowym zawodnikiem Piasta Gliwice, a wcześniej Ruchu Chorzów. Liczymy na jego umiejętności i doświadczenie – mówi Dariusz Sztylka, dyrektor sportowy Śląska Wrocław.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).