Silesion.PL

serwis informacyjny

Martin Konczkowski nowym piłkarzem Śląska Wrocław

Martin Konczkowski nowym pilkarzem Slaska Wroclaw

Martin Konczkowski nowym pilkarzem Slaska Wroclaw

Nowym zawodnikiem Śląska Wrocław został Martin Konczkowski. Boczny obrońca związał się z WKS-em umową obowiązującą do końca czerwca 2024 roku z możliwością przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy.

28-letni zawodnik całą swoją dotychczasową karierę spędził na Górnym Śląsku. Jest wychowankiem Ruchu Chorzów, w którym występował w latach 2011-2017. Następnie przeniósł się do Piasta Gliwice, z którym w 2019 roku zdobył tytuł mistrza Polski. W barwach gliwickiego klubu rozegrał 164 spotkania, w których zdobył pięć bramek i zaliczył 24 asysty. Wraz z Piastem miał okazję występować w meczach kwalifikacji Ligi Mistrzów i Ligi Europy.

Śląsk to duży klub, a Wrocław to ciekawe miasto. Od dłuższego czasu byliśmy w kontakcie i mimo że poprzedni sezon nie był udany dla WKS-u, to widzę tutaj duży potencjał i była to moja świadoma decyzja. Jestem bardzo ambitnym zawodnikiem. Nie chcę mówić o swoich zaletach, chciałbym, żeby kibice po prostu zobaczyli je na boisku – mówił Martin Konczkowski po podpisaniu kontraktu z WKS-em.

Do naszej drużyny dołącza bardzo wartościowy obrońca, który wchodzi w najlepszy wiek dla piłkarza i jest w stanie dać zespołowi naprawdę wiele. Martin to boczny obrońca, ale pokazał już, że potrafi również zagrać wyżej, jako wahadłowy lub pomocnik. Ma na swoim koncie blisko 300 meczów w Ekstraklasie, zdobył mistrzostwo Polski i brązowy medal, będąc przez lata podstawowym zawodnikiem Piasta Gliwice, a wcześniej Ruchu Chorzów. Liczymy na jego umiejętności i doświadczenie – mówi Dariusz Sztylka, dyrektor sportowy Śląska Wrocław.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024