Czytasz: Marta Golbik już w Platformie

Marta Golbik już w Platformie

W środę rano czwórka posłów Nowoczesnej złożyła rezygnację w klubie Nowoczesnej. Po południu zasili szeregi Platformy Obywatelskiej

Zgodnie z informacjami, o których pisaliśmy w poniedziałek, Marta Golbik, Joanna Augustynowska, Grzegorz Furgo i Michał Stasiński zostali przyjęci do klubu PO. Marta Golbik została czwartą posłanką Platformy Obywatelskiej w okręgu gliwickim. Nowoczesną w Gliwicach reprezentować będzie Paweł Kobyliński, który przeszedł do partii Ryszarda Petru z Kukiz’15.

RZOŃCA DRUGIM PETRU? 

Dla Marty Golbik Platforma Obywatelska nabiera cech, które ceniła w Nowoczesnej. Uważa, że programy ugrupowań liberalnych są spójne w sprawach dotyczących rozwoju przedsiębiorczości. Jednak współpraca nie układała się w Sejmie dobrze. Jej zdaniem coraz lepiej układa się współpraca między konkretnymi ludźmi, „którzy pomijają partyjną grę i współpracują ze sobą tam, gdzie tej pracy jest najwięcej”.

- Powołanie dziś dr hab. Andrzeja Rzońcy, prof. SGH z mojej macierzystej uczelni, będącego m.in. przewodniczącym rady Towarzystwa Ekonomistów Polskich, na stanowisko głównego ekonomisty PO jest przykładem silnej konsolidacji środowiska ekonomistów, przedsiębiorców, praktyków biznesu, którzy łączą się, by przeciwdziałać postępującej degradacji polskiej ekonomii. Wraz z grupą posłów Nowoczesnej uznałam, że ten projekt także warto wesprzeć. Stąd nasza decyzja o przystąpieniu do klubu Parlamentarnego Platformy Obywatelskiej - czytamy w oświadczeniu Marty Golbik.

Posłanka Golbik przyznaje, że reakcja jej wyborców zaskoczyła ją pozytywnie.

- Mejle, które otrzymuję, wyrażają najczęściej wsparcie i świadczą o tym, że mieszkańcy widzą z zewnątrz dokładnie to samo, co ja dostrzegam od środka. Piszący podkreślają, że oczekują ode mnie realizacji programu wyborczego - konkretnych spraw, związanych z rozwojem przedsiębiorczości, innowacyjną edukacją i integracją europejską, o których w kampanii mówiłam. To, czy konkretne efekty będzie osiągać jakaś konkretna formacja polityczna jest drugorzędne. „Najważniejsze są rezultaty” – podkreślają. Oczywiście, są także mejle pełne żalu i rozgoryczenia, że projekt „Nowoczesna” nie udał się.

 PLATFORMA WITA NA POKŁADZIE

- Władze klubu Platformy przyjęły czterech nowych posłów. Na stronie opozycji nic się nie zmienia, ilość pozostaje ta sama, natomiast zwiększa się siła Platformy, największej partii opozycyjnej, która daje nadzieję Polakom na wygranie z PiS - poinformował Sławomir Neumann.

Po przyjęciu czworga nowych członków, klub PO liczy 136 posłów, Nowoczesna - 27 posłów.

Czytaj więcej