Czytasz: Marta Baj z Bielska-Białej poprowadzi program "Psia Kość"

Marta Baj z Bielska-Białej poprowadzi program "Psia Kość"

Zoopsycholog udowodni, że żywienie domowym jedzeniem psów nie musi być uciążliwe

„PSIA KOŚĆ”. I bynajmniej nie chodzi tu o popularne powiedzenie, ale o pierwszy w Polsce kulinarny program dla opiekunów psów.

Czworonogi każdej wielkości, maści i pochodzenia


Programy kulinarne dla dorosłych, dla dzieci i... opiekunów psów. A może nie powinniśmy się dziwić, w końcu sztukę gotowania dla psich przyjaciół praktykują też znani kucharze, jak choćby Pascal Brodnicki. ,,Psia Kość", wyprodukowana przez bielską telewizję Active Family, zaciekawi nie tylko psiarzy czy amatorów dobrego jedzenia, ale też miłośników kotów.

Pierwszy kulinarny program dla psów


Emisja kulinarnego show ,,Psia Kość" rozpocznie się w sobotę o godz. 14.
W każdym odcinku zoopsycholożka Marta Baj odwiedzi inny dom, w którym mieszka pies wraz ze swoim ludzkim stadem. Na ekranie pojawią się psy rasowe i kundelki, często bezdomniaki, mające za sobą dramatyczną historię. Wśród gospodarzy programu będą rodziny wielodzietne i single, mieszkańcy miast i małych miejscowości, ludzie zabiegani i mający więcej wolnego czasu. Najpierw opowiedzą o swoich psiakach, potem zdradzą Marcie, czym karmią swoich pupili oraz jakie problemy zdrowotne i wychowawcze z nimi mają. Potem będzie czas na wspólne gotowanie psiego posiłku, np. galaretki z kurzych nóżek, potrawki z mięsa strusia lub risotto. W programie nie zabraknie praktycznych porad dotyczących psiej diety i jej wpływu na kondycję i zachowanie czworonogów.


Gotowanie dla psów – męka to czy przyjemność?


Sama idea gotowania nie jest nowa. Nie tak dawno w Polsce wszyscy samodzielnie przygotowywali posiłki dla swoich psich przyjaciół. Wielu odetchnęło z ulgą, kiedy na rynku pojawiła się szeroka gama psich karm. W ,,Psiej Kości" pokazano, że żywienie domowym jedzeniem psów nie musi być uciążliwe, a może dostarczyć wiele radości kucharzom i uszczęśliwić czworonoga. Jest także tańsze i zdrowsze.


Bielszczanka na ekranie


Marta Baj, prowadząca cykl "Psia Kość", dzieciństwo i młodość spędziła w Hiszpanii, gdzie na uczelni w Murcji kształciła się w zakresie zoopsychologii, w specjalizacji psy agresywne. Dodatkowo poszerzała wiedzę o żywieniu psów i wpływie diety na psią behawiorystykę. Od siedmiu lat dzieli się doświadczeniem z właścicielami psiaków w Polsce, wspomaga również jako wolontariusz organizacje zajmujące się ratowaniem bezdomnych psów, m.in. współpracuje z Psią Ekipą.


Kiedy i gdzie można oglądać?


Premierowe odcinki pierwszego, 26-odcinkowego sezonu będzie można oglądnąć 4 listopada o godz. 14, 16 i 20 w telewizji Active Family, znanej m.in. z popularnego cyklu filmowego o Śląskim ZOO, kolejne o tej samej porze w każdą sobotę. Telewizja Active Family jest dostępna na Platformie Nc+, Orange, Netia, Toya, Inea, Jambox, Imperium oraz w 100 sieciach kablowych w Polsce.

Czytaj więcej