Czytasz: Marszałkini organizacji pozarządowych

Marszałkini organizacji pozarządowych

00:56
Do męskiego grona zarządu województwa śląskiego dołącza nowozaprzysiężona radna sejmiku.

Małgorzata Ochęduszko-Ludwik została nowym członkiem zarządu woj. śląskiego. Miejsce w sejmikowych ławach zrobił Kazimierz Karolczak, który musiał zrzec się mandatu po wyborze na fotel przewodniczącego metropolii. Pierwszy do mandatu radnego Sejmiku był Marcin Bazylak. Zdecydował jednak pozostać na funkcji wiceprezydenta Dąbrowy Górniczej. Nowa członkini zarządu została uzgodniona przez koalicję PO-PSL-RAŚ-SLD.

- Przez dziesiątki lat mojej pracy w samorządzie zajmowałam się wieloma rzeczami. To, co jest mi najbliższe, to szeroko pojęta polityka społeczna, kiedyś ochrona zdrowia, nie są mi obce projekty miękkie z Europejskiego Funduszu Społecznego, a przez ostatnie osiem lat szczególnie od strony beneficjenta, pisania, nadzór nad realizacją, monitoring, ewaluacja aż po rozliczenia - mówi Małgorzata Ochęduszko-Ludwik

W przeszłości Ochęduszko-Ludwik była wiceprzewodniczącą Sejmiku, przewodniczą sejmikowej komisji polityki społecznej i ochrony zdrowia, przewodniczą klubu radnych czy pełnomocniczki wojewody śląskiego ds. równości kobiet oraz uzależnień. Ostatnio była naczelnikiem wydziału polityki społecznej w urzędzie miasta w Sosnowcu oraz naczelnikiem wydziału edukacji i polityki społecznej w Czeladzi.

- Życiorys naprawdę fantastyczny, tym bardziej jest mi niezwykle miło zgłaszać panią Małgorzatę Ochęduszko-Ludwik na stanowisko członka zarządu i będzie to dobre dla regionu, jeśli zechcecie państwo tę kandydaturę wesprzeć. Jestem przekonany, że pani Małgorzata Ochęduszko-Ludwik będzie bardzo dużym wsparciem dla prac zarządu województwa, a jej doświadczenie przełoży się na konkretne efekty - mówił Wojciech Saługa

Szczegółowy zakres kompetencji zostanie ustalony na wtorkowym posiedzeniu zarządu województwa śląskiego. Do rozdzielenia jest dotychczasowy obszar działalności Kazimierza Karolczaka, wśród których jest m.in. nadzór nad Stadionem Śląskim.

Czytaj więcej