Czytasz: Marsz Równości przeszedł ulicami Katowic [ZDJĘCIA]

Marsz Równości przeszedł ulicami Katowic [ZDJĘCIA]

Marsz Równości rozpoczął się o godzinie 16 i z Placu Sejmu Śląskiego na Plac Grunwaldzki. Obyło się bez incydentów.

Wśród gości marszu był m.in. Jarosław Makowski, kandydat na prezydenta Katowic, a także burmistrz miasteczka Koln z Niemiec, partnerskiego miasta Katowic.

Impreza rozpoczęła się na Placu Sejmu Śląskiego, skąd marsz wyruszył ulicami Katowic. Kolorowo ubrani uczestnicy, z kolorowymi flagami w rytm muzyki przemaszerowali ulicami, pozdrawiając przechodniów. Marsz zabezpieczali policjanci, którzy oddzielili uczestników imprezy od kontrmanifestacji narodowców. Impreza przebiegła spokojnie.

- Można powiedzieć, że teraz całe społeczeństwo jest bardziej świadome. Świadome tego, że geje i lesbijki w ogóle istnieją i to nie są pojedyncze osoby w skali kraju. Dalej jest duża agresja ze stron grup narodowościowych. Na pewno na lepsze jest to, że mamy zdecydowanie więcej zwolenników, są osoby które nas rozumieją i nas wspierają mimo tego, że nie należą do społeczności LGBT. To widać po ilości współorganizatorów Marszu Równości - to nie są tylko organizacje działające na rzecz osób LGBT, mamy bardzo szeroki przekrój organizacji, które razem z nami działają. Jest lepiej. Ludzie wiedzą więcej i przez to są bardziej tolerancyjni - mówi przedstawiciel Stowarzyszenia Tęczówka, współorganizatora marszu.

Zobacz zdjęcia: