Czytasz: Marsz Kobylińskiego

Marsz Kobylińskiego

Był nadzieją Kukiz’15 w Gliwicach. Ma zdobyć Rybnik dla Nowoczesnej.

Był nadzieją Kukiz’15 w Gliwicach. Teraz ma walczyć o głosy rybniczan dla Nowoczesnej. Zadanie niełatwe, bo ciąży mu łatka koniukturalisty, przypisywana przez dawnych kolegów z ruchu Pawła Kukiza.

Paweł Kobyliński w wyborach parlamentarnych wygrał mandat w okręgu. Zdobył wprawdzie 400 głosów mniej, niż Marta Golbik, kontrkandydatka z Nowoczesnej, jednak to lista Kukiza w całości dostała o 9000 głosów więcej.

W barwach Kukiza wytrzymał tylko 40 dni. Wystąpił z klubu i przeszedł do Nowoczesnej, zaliczając pierwszy transfer w historii klubu. 

Aktualnie Kukiz'15 nie ma w Gliwicach żadnego parlamentarzysty. W Nowoczesnej jednak nie od razu mu w pełni zaufano. Rozpoczął pracę w Klubie Poselskim, a dopiero po 9 miesiącach odrodził się jako pełnoprawny członek partii Ryszarda Petru. Członkom struktur regionalnych w minioną sobotę przedstawiła go… Marta Golbik. Ta sama, z którą przed rokiem toczył zażarty bój o miejsce w Sejmie.


Deklaruje, że z Nowoczesną tak naprawdę od początku było mu po drodze. Od momentu przejścia czuł się jej pełnoprawnym członkiem. Ceni przede wszystkim wolność.

Nie przyszedłem do Parlamentu demolować Polskę, tylko ją budować. Mimo wszystkich takich szumnych zapowiedzi, wydaje mi się, że by budować lepszą Polskę, lepszą organizację, lepszy byt dla nas wszystkich, to zdecydowanie Nowoczesna.

Jako członek komisji gospodarki jest zwolennikiem zapisów umowy między Unią Europejską, a Kanadą (CETA). 

„Część Polaków również bała się Unii Europejskiej. Były takie ruchy, które nie chciały nas tam wprowadzać, a okazało się, że Unia Europejska, to fantastyczne zjawisko. Mimo swoich różnych wad jednak na tym bardzo zyskaliśmy.”

Z GLIWIC DO RYBNIKA.
Jego aktualnym zadaniem jest zbudowanie solidnych struktur w tzw. okręgu rybnickim, który poza miastem Rybnik swoim obszarem obejmuje Jastrzębie Zdrój, Żory, powiat mikołowski, raciborski, rybnicki i wodzisławski. Obszar silnie związany z górnictwem.

Nowoczesna nie zdobyła tam ani jednego mandatu. Przeciwnie Kukiz’15. Jej reprezentantem jest Krzysztof Sitarski. Region zdominowali jednak posłowie Prawa i Sprawiedliwości z Izabelą Kloc, którzy odbili okręg Platformie reprezentowanej aktualnie przez 3 parlamentarzystów z Gabrielą Lenartowicz. 

Zbudowanie struktur wystaraczająco silnych by zawalczyć o głosy w wyborach samorządowych przez posła, który wcześniej nie miał wiele wspólnego z tym regionem, wydaje się zadaniem karkołomnym.

Na marsz do zwycięstwa, Kobyliński ma pełne 3 lata.