Silesion.PL

serwis informacyjny

Marian Ziółkowski ambasadorem Stowarzyszenia MMA Polska

Marian Ziolkowski ambasadorem Stowarzyszenia MMA Polska

Marian Ziolkowski ambasadorem Stowarzyszenia MMA Polska

Do grona ambasadorów wspierających działalność Stowarzyszenia MMA Polska dołączył Marian Ziółkowski.

Marian Ziółkowski jest mistrzem KSW w wadze lekkiej i jednym z najbardziej doświadczonych zawodników w Polsce. Na swoim koncie ma stoczone 34 walki z czego 24 zakończyły się jego zwycięstwem. Jest byłym mistrzem PLMMA i byłym pretendentem do tytułu organizacji FEN.

Marian od zawsze chciał trenować sztuki walki, najpierw jednak grał w piłkę nożną, a ostatecznie na matę trafił dopiero w wieku 19 lat. Przygodę ze sportami walki zaczął od brazylijskiego jiu-jitsu, jednak już po trzech miesiącach treningów spróbował swoich sił w MMA. Szybko zaczął też walczyć amatorsko, a w roku 2011 zadebiutował na płaszczyźnie zawodowej. 

Popularny „Golden Boy” jest dziś na szczycie wagi lekkiej w Polsce. Ma za sobą dwie udane obrony pasa KSW i cały czas poszukuje nowych wyzwań w klatce.

Stowarzyszenie MMA Polska zostało powołane do reprezentowania i rozwoju amatorskiego środowiska mieszanych sztuk walki. Organizuje regularne zawody na szczeblu krajowym, dba o wizerunek MMA, edukuje młodzież, szkoli zawodników i trenerów, dba o bezpieczeństwo sportowej rywalizacji i organizuje projekty społeczne. Stowarzyszenie jest jedyną polską organizacją zrzeszone w strukturach International Mixed Martial Arts Federation, najważniejszej międzynarodowej organizacji zajmującej się promowaniem i rozwojem amatorskiego MMA. MMA Polska powołuje również oficjalną kadrę Polski na międzynarodowe zawody IMMAF.

Najbliższej zawody przygotowane przez Stowarzyszenie (3. Mistrzostwa MMA) odbędą się 9 kwietnia w Warszawie.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author