Czytasz: Szansa na sławę. Peszek w jury

Szansa na sławę. Peszek w jury

Splendor i ogromna pomoc czeka na zespoły, które wygrają w projekcie „Dzielnica Brzmi Dobrze”. O co chodzi?

Trwa nabór do drugiej edycji projektu „Dzielnica Brzmi Dobrze”. To szansa dla zespołów z różnych dzielnic Katowic.

Opłaciło się

Hengelo. Fot. Tomasz Makula
Hengelo. Fot. Tomasz Makula

W tej sprawie napisał do nas Jacek Brzezina, perkusista z zespołu Hengelo. To formacja rockowa ze Śródmieścia, która zakwalifikowała się do projektu w ubiegłym roku. - Przez ten rok, wydarzyło się w naszym zespołowym życiu mnóstwo dobrego. Nagraliśmy pierwszą epkę w profesjonalnym studio i wydaliśmy ją. Mieliśmy profesjonalną sesję zdjęciową, dostaliśmy do użytku salę prób, zostaliśmy zaproszeni na kilka bardzo fajnych koncertów, w tym podczas urodzin miasta – mówi Brzezina. Zespół wziął udział w warsztatach (m.in z produkcji dźwięku, warsztatach wokalnych i warsztatach na temat wizerunku czy działań marketingowych). Wszystko pod patronatem „UNESCO miasto muzyki”. - W ciągu roku zbudowaliśmy całkiem fajną pozycję zespołu na lokalnym rynku, staliśmy się rozpoznawalni, co biorąc pod uwagę fakt, że istniejemy od grudnia 2015 roku jest dobrym osiągnięciem – dodaje perkusista.

Mówi Dagmara Szastak-Zięba z Miasta Ogrodów: - Wygrywając konkurs zazwyczaj dostaje się nagrodę i na tym się kończy. My mamy działania długofalowe, zaplanowane na co najmniej dwa lata. W tym okresie będziemy rozkręcać karierę zwycięskiego zespołu.

Zdaniem Brzeziny, to projekt unikatowy w skali kraju, bo – jak mówi - poza programem telewizyjnym  "Must be the music", którego już nie ma, wszelkie konkursy muzyczne dla zespołów opierają się na zasadzie - precasting - konkurs/występ live - nagroda. I na tym koniec. 

Ocenią Peszek i Szafrańska 

Maria Peszek. Fot: Zuza Krajewska WARNER
Maria Peszek. Fot: Zuza Krajewska WARNER

„Dzielnica Brzmi Dobrze” to projekt Miasta Ogrodów skierowany do amatorskich, czyli niezwiązanych z żadną wytwórnią, zespołów muzycznych z Katowic. Zespoły oceni jury w składzie: Maria Peszek, Klaudia Szafrańska, Gutek, Michał Stemplowski, Jan Gałach i Basia Budniok. Wybierze cztery formacje, które otrzymają patronat Katowice Miasto Muzyki UNESCO i wezmą udział w warsztatach, koncertach, nagraniach w studiu, sesjach zdjęciowych.

Co trzeba zrobić? Przygotujcie krótki filmik prezentujący zespół (do 5 minut, może być zrobiony np. telefonem). Nagranie wraz z opisem, zawierającym takie informacje jak nazwa zespołu, wykonywana muzyka, skład formacji oraz dzielnica, którą reprezentujecie, wyślijcie na adres: dbd@miastoogrodow.eu. Termin wysyłania zgłoszeń upływa 25 marca, o godz. 23:59.

Przesłuchania zespołów i wybór zwycięskiej czwórki odbędzie się 8 kwietnia w sali koncertowej Katowice Miasto Ogrodów (pl. Sejmu Śląskiego 2). Każdy może wziąć w nich udział. Wydarzenie jest bezpłatne.

Czytaj więcej