Czytasz: Oto „złotousty kandydat na prezydenta”!

Oto „złotousty kandydat na prezydenta”!

Marek Suski nie wyklucza startu w wyborach w 2020 roku. Zagłosowalibyście? Zobacz reakcję internautów!

Ruszyła kampania prezydencka posła Marka Suskiego. Na razie bardziej prześmiewcza niż realna. A wszystko po tym, jak gwiazda sejmowej komisji ds. Amber Gold nie wykluczyła swojego startu w wyborach prezydenckich w 2020 roku.

Suski lepszy niż Duda?

Kiedy Andrzej Duda zapowiedział weto ustaw o KRS i SN, poseł Marek Suski był jednym z pierwszych, który podważył start aktualnego prezydenta z poparciem PiS na kolejną kadencję. Skąd jednak pomysł, żeby znany z dociekliwości poseł zastąpił Andrzeja Dudę? Taką sugestię wysnuł rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński. W rozmowie z TVN24 zasugerował, że w tych okolicznościach kandydatem może być… każdy.

- Oczywiście hipotetycznie można sobie wyobrazić także, że kandydatem będzie poseł Suski. Przecież hipotetycznie jest to możliwe - mówił Krzysztof Łapiński.

Suski prezydentem?

- Nigdy do tego nie aspirowałem, ale jeżeli rzecznik prezydenta sugeruje, że byłbym lepszym prezydentem niż obecny, to… czemu nie? - mówił Marek Suski w rozmowie z portalem TV Republika.

- Ja krytykowałem pana prezydenta delikatnie, z poczuciem humoru - dodał

Po tych słowach w sieci zawrzało. Zawiązał się nieoficjalny sztab wyborczy posła Marka Suskiego, który wytworzył już mnóstwo potencjalnych haseł wyborczych nowego kandydata prawicy. Czy kiedyś trafią na billboardy?

Na Twitterze zawrzało i popularna stała się akcja #Suski2020:

zdjęcie główne: Adrian Grycuk/wikipedia.pl CC 3.0

Czytaj więcej