Czytasz: Miał być szefem metropolii. Pokieruje transportem

Miał być szefem metropolii. Pokieruje transportem

Były prezydent Chorzowa będzie dyrektorem ZTM.

Kazimierz Karolczak ogłosił decyzję zarządu metropolii. Marek Kopel zostanie Dyrektorem Zarządu Transportu Metropolitalnego ZTM.  

- Liczę, że z naszymi pomysłami i doświadczeniem Pana Marka Kopla poprawimy transport na terenie GZM - przyznaje Kazimierz Karolczak

We wrześniu ubiegłego roku Marek Kopel był wymieniany jako koncyliacyjny kandydat na szefa metropolii. Ostatecznie całkowicie wycofał się z ubiegania o miejsce w zarządzie. Tłumaczył, że jego rolą było doprowadzić do konsensusu. Już wtedy nieoficjalnie mówiono, że stanie na czele metropolitalnej spółki transportowej. Dziś jest członkiem zarządu KZK-GOP. Ten przestanie istnieć w 2019 roku. Jego rolę ma przejąć Zarząd Transportu Metropolitalnego. 

23 stycznia na zgromadzeniu KZK GOP przyjęto uchwałę o przekazaniu wszystkich praw i obowiązków na rzecz GZM z dniem 1 stycznia 2019 roku. Do 31 marca powstać ma dokładny plan przekazania swoich obowiązków. Jak przyznał Marek Kopel w rozmowie z Silesion.pl, po wprowadzeniu jednego biletu priorytetem jest obniżenie kosztów transportu.

Czytaj więcej