Czytasz: Melon zawodowiec
Nauczyciel angielskiego, śląskiego, autor powieści kryminalnych i zwycięzca kolejnej edycji konkursu “Jednoaktówka po śląsku”. Kim jest Marcin Melon?

31 prac zgłoszonych do tegorocznej edycji konkursu. Zwycięzca znowu ten sam. Urzekł jury, odczytujących jego najnowszą pracę aktorów i publiczność, która często wybuchała śmiechem słuchając o rodzinie Adamskich z tyskiego Żwakowa. Przed czterema laty debiutował z Komisorzem Hanusikiem i od razu zajął drugie miejsce. Rok temu stanął na szczycie.

Rocznik 1979, urodzony w Bytomiu. Etatowy nauczyciel w Tychach. Zawodowo uczy dzieci języka Szekspira, a po zajęciach też uczy, ale śląskiej gwary. Znany jest szerokiemu gronu czytelników jako autor przygód Komisorza Hanusika. Niebawem, po Nowym Roku ukaże się czwarta część. Wszystkie książki jego autorstwa napisane po śląsku, bo jak mówi portalowi Silesion.pl, to język jego serca.

Zobacz materiał wideo z "Rodziny Adamskich" w wykonaniu Mirosława Neinerta (dyrektora Teatru Korez w Katowicach), Jolanty Niestrój-Malisz (aktorki Teatru Nowego w Zabrzu), Roberta Talarczyka (dyrektora Teatru Śląskiego w Katowicach) oraz debiutującego na scenie w roli aktora Waldemara Szymczyka, jurora konkursu i koordynator konkursu z ramienia firmy Imago Public Relations.

Czytaj więcej