Czytasz: Marcin Krupa w Silesion.pl!

Marcin Krupa w Silesion.pl!

Krytykowany, oskarżany o torpedowanie prac metropolii i cichy sojusz z PiS - prezydent Katowic dziś w ogniu pytań Kamila Durczoka. Prezydent pojawi się w naszej redakcji o 7.30 (transmisja na naszym profilu fb), wywiad chwilę później na naszym portalu

Na Marcina Krupę spadł grad oskarżeń po tym, jak najpierw zaproponował (bez konsultacji z sąsiednimi miastam) Danutę Kamińską do zarządu metropolii, a potem lobbował na rzecz PiSowskiego kandydata Adama Ostaleckiego. O ile kandydatura Kamińskiej w powszechnej opinii broni sie merytorycznie, to Krupa mocno oberwał od oponentów za współdziałanie z PiS. Nie kryjąca chęci skoku na samorządy partia Kaczyńskiego, ma wsród prezydentów i burmistrzów potężną opozycję. I choć to PiS ma dziś w ręku instrumenty (zwłaszcza finansowe) by metropolia ruszyła pełna parą, to włodarze miast obawiają się, że za kasą pójdzie próba wpływania na politykę GZM i obsadzania Związku swoimi ludźmi. 

 


Jak prezydent Katowic odpowiada na te zarzuty? Czy gra w tym meczu razem z PiS? Czy i co jest w tej grze stawką? Te, i wiele innych pytań, padnie dziś w rozmowie z Marcinem Krupą.

Czytaj więcej