Czytasz: Marcin Krupa rezygnuje ze stanowiska

Marcin Krupa rezygnuje ze stanowiska

Prezydent Katowic nie będzie Przewodniczącym Zgromadzenia Metropolii. Chce zmian na tym stanowisku.

W piątek rozpocznie się pierwsza po wyborach samorządowych sesja Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Na wniosek prezydenta Katowic zostaną wprowadzone zmiany.

Zgodnie z ustawą, pierwszą sesję Zgromadzenia po opublikowaniu wyników wyborów samorządowych zwołuje prezydent miasta Katowice. Sesję, do czasu wyboru Przewodniczącego Zgromadzenia, prowadzi najstarszy wiekiem delegat obecny na sali, który wyrazi na to zgodę.

W czasie pierwszej sesji metropolii powołującej jej pierwsze władze, przewodniczącym zgromadzenia wybrany został Marcin Krupa. Prezydent Katowic zapowiedział, że nie będzie się ubiegał ponownie o to stanowisko.

- Nie będę się ubiegał o funkcje przewodniczącego zgromadzenia Metropolii. Zapowiadałem wcześniej, że tej misji podjąłem się do końca minionej kadencji. Dobrym pomysłem będzie wprowadzenie rotacyjności tej funkcji - zapowiada prezydent Marcin Krupa

Marcin Krupa przed sesją zapowiedział, że istnieje konieczność ustalenia regulaminu wyboru Przewodniczącego Zgromadzenia Górnośląska-Zagłębiowskiej Metropolii, który „w jednolity i kompleksowy sposób ustalałaby zasady przeprowadzenia wyboru na tą funkcję”.

Prezydent Tychów zastąpił Marcina Krupę na stanowisku przewodniczącego zgromadzenia metropolii. Wybrano też dwóch wiceprzewodniczących, choć planowano trzech.