Czytasz: Marcin Krupa oficjalnie kandydatem na prezydenta Katowic

Marcin Krupa oficjalnie kandydatem na prezydenta Katowic

Urzędujący prezydent powalczy o kolejną kadencję i większość w radzie miasta.

Na ogłoszenie startu w wyborach, Marcin Krupa wziął kilka godzin przepustki. Jak chce łączyć rolę prezydenta i kandydata?

- Muszę być i prezydentem, i kandydatem, oczywiście nie łącząc tych dwóch funkcji, tylko rozdzielając. Dam radę - mówi Marcin Krupa. 

Marcin Krupa przedstawił też "swoją drużynę", która ma zawalczyć o większość w radzie miasta. Na listach nie ma zasłużonego radnego Jerzego Forajtera. Zrezygnował ze startu chcąc dać szansę młodszym.

- Świat pędzi do przodu. Korzystamy z rdzenia doświadzczony radnych, ale potrzeba też świeższego oddechu. Mieszkańcy dorastają i chcą mieć wpływ na rozwój miasta - mówi Marcin Krupa.

O ile lista Forum Samorządowego jest lista bezpartyjną, tak sam start prezydenta z poparciem PiS już takim bezpartyjnym startem nie jest.

- Moją jedyną partią są Katowice - mówi Marcin Krupa. - Patrząc na inne miasta z bezpartyjnymi kandydatami, najlepiej się rozwijają. Wszędzie gdzie wchodzi ta duża polityka, dzieje się nie najlepiej - dodaje.

Czym chce przekonać do siebie mieszkańców Katowic? Jakie plany ma na kolejną kadencję? Szczegóły w przyszłą sobotę. Marcin Krupa zapewnia, że z jednej strony będzie kontynuacja dotychczasowych działań, z drugiej spore nowości.

- Na pewno będzie kontynuacja, ale również będzie coś nowego, pewne realizacje i inwestycje w przestrzeni naszego miasta służące poprawie jakości życia - mówi kandydat Marcin Krupa.

Czytaj więcej