Czytasz: Marcin Krupa na liście celów szaleńca z Krakowa

Marcin Krupa na liście celów szaleńca z Krakowa

Wizerunek prezydenta Katowic znalazł się tuż obok zmarłego Pawła Adamowicza.

28-letni Przemysław M. został zatrzymany w poniedziałek w Warszawie. W jego mieszkaniu policja zabezpieczyła dowody, które potwierdzają, że to on był autorem listów z pogróżkami wysłanymi do prezydentów polskich miast. Podczas zatrzymania miał przy sobie trzy sztuki replik broni palnej.

Pierwsza przesyłka nadana przez Przemysława M. dotarła w piątek do prezydenta Krakowa. W środku znalazło się wezwanie do złożenia dymisji.

"Zagrajmy w grę. Masz 7 dni na ogłoszenie swojej dymisji. W przeciwnym razie ostatni raz widzisz rodzinę. A to zdjęcie będzie ostatnią rzeczą jaką zobaczysz. Co wybierasz? Życie czy śmierć?".

W kopercie była także amunicja oraz 16 zdjęć osób pełniących funkcji publiczne. Każde  w krawej ramce. Wśród nich wizerunek prezydenta Katowic, Marcina Krupy.

Zdjęcia treści pogróżek opublikował prezydent Opola, Arkadiusz Wiśniewski.

28-latek usłyszał trzy zarzuty: kierowania gróźb karalnych pod adresem funkcjonariuszy publicznych w celu wymuszenia ich rezygnacji, przygotowywania się do usunięcia Sejmu jako konstytucyjnego organu państwa poprzez gromadzenie niebezpiecznych przedmiotów, mogących mieć charakter militariów, oraz oszustwa na szkodę osoby prywatnej na kwotę poniżej 6 tys. zł. Mężczyzna jest bezrobotny. Grozi mu do ośmiu lat pozbawienia wolności.

 

Czytaj więcej