Czytasz: Niby studenci, a jednak manekiny

Niby studenci, a jednak manekiny

Szał wokół Mannequin Challenge dotarł na Śląsk. Studenci i pracownicy dali się "zamrozić"

Studenci i pracownicy Uniwersytetu Śląskiego wzięli udział w akcji Mannequin Challenge. Akcję zorganizowano w Rektoracie Uniwersytetu przy ul. Bankowej.

Mannequin Challenge to internetowa zabawa polegająca na udawaniu manekinów.

– Postanowiliśmy nakręcić uniwersytecką wersję Mannequin Challanege. Nie wiadomo gdzie, ani kiedy zrodziła się idea tej akcji, ale objęła już swym zasięgiem cały świat. Wzięli w niej udział m.in., Adele, Cristiano Ronaldo, czy Hillary Clinton. Więc czemu nie my? - mówi Piotr Kaszuba, dziennikarz uniwersytekciej telewizji.

Szał wokół Mannequin Challenge przypomina zabawę Ice Bucket Challenge polegającą na wylewaniu na głowę wiadra z lodowatą wodą. Wówczas zabawa służyła zwróceniu uwagi na problemy osób chorujących na stwardnienie zanikowe boczne.

Mannequin Challenge służy co prawda tylko dobrej zabawie, ale jej popularność cały czas rośnie.

- Każdy student jest na bieżąco z nowinkami, były już różne Challenge, w których braliśmy udział. Chcieliśmy zjednoczyć studentów i pracowników, żeby przez trzy minuty byli zastygnięci w jednym miejcu – mówi Martyna Gwóźdź, dziennikarka uniwersyteckiej telewizji.

Do zabawy Mannequin Challenge zaproszono pracowników rektoratu i studentów. Żadna z zaproszonych do zabawy osobów nie protestowała, wszyscy wytrzymali trzyminutową próbę czasu.

Czytaj więcej