Czytasz: Mamy trailer głośnej „Wojny światów”

Mamy trailer głośnej „Wojny światów”

Spektakle teatralne też mają swoje trailery. Ten z „Wojny światów” sosnowieckiego Teatru Zagłębia pokazujemy jako pierwsi.

„Wojna światów” Herberta George'a Wellsa w reżyserii Weroniki Szczawińskiej to nowa propozycja sosnowieckiego Teatru Zagłębia. Spektakl jest pierwszym spotkaniem polskiego teatru z tą jedną z najważniejszych powieści science fiction.

Zobacz trailer "Wojny światów". Autorem trailera jest WOO film studio:

Opublikowana ponad sto lat temu „Wojna światów” – historia nagłego ataku Marsjan dążących do całkowitego zniszczenia ludzkiego świata – w ujęciu twórców spektaklu pozwala zadać wciąż aktualne pytania o miejsce człowieka w świecie i opowiedzieć o ludzkiej pysze i przemocy. Powieść Wellsa inspirowała wielu pisarzy i artystów innych dziedzin, była ekranizowana, stała się też podstawą słynnego słuchowiska.

- To jest przedstawienie o lęku przed obcością. O tym, że nigdy nie byliśmy nowocześni, a tylko udawaliśmy. O tym, że każdy zna się na Marsie i ma wiele na ten temat do powiedzenia. O tym, że Marsjanie zjadają nas tak, jak my zjadamy zwierzęta. I że Wells w wieku 19 wymyślił wiek 21 – mówi Weronika Szczawińska, reżyserka sztuki.

W obsadzie spektaklu są Natasza Aleksandrowitch, Michał Bałaga, Ryszarda Bielicka-Celińska, Agnieszka Bieńkowska, Kamil Bochniak, Beata Deutschman i Łukasz Stawarczyk.

„Wojnę światów” w Teatrze Zagłębia zobaczymy 16 i 17 grudnia oraz 18 i 19 stycznia.

Czytaj więcej