Czytasz: Mamy to! Gimnazjalistki wywalczyły srebro!

Mamy to! Gimnazjalistki wywalczyły srebro!

Tahitańskie piaski okazały się być szczęśliwe dla gimnazjalistek z Katowic. 16-letnie zawodniczki w nocy z piątku na sobotę wywalczyły srebrny medal podczas Mistrzostw Świata Szkół w Siatkówce Plażowej w Papeete!

“Nie płakałam, tak słońce świeciło!” - tak na Facebooku napisała Martyna Cholewa, jedna z trzech zawodniczek z Gimnazjum nr 18 z Katowic, która wraz Natalią Ciesielską i Zosią Człowiek wywalczyła srebrny medal w siatkówce plażowej.

- Srebrny medal jest dużym osiągnięciem. Zawsze jest niedosyt, bo złoty medal był naszym marzeniem. Czujemy się spełnione, że tak daleko zaszłyśmy. Pokazałyśmy, że polska siatkówka jest w czołówce. Sprawiłyśmy Brazylijkom duży kłopot - tłumaczy Polskiej Siatkówce Natalia Ciesielska.

Gimnazjalistki przegrały z Brazylijkami 1:2 w setach, w tie breaku 11:15. Oprócz dziewcząt z UKS Źródełko w zawodach zagrali również siatkarze z Czernicy, Radlina i Raciborza (klub Zaksa Kędzierzyn-Koźle). Osiemnastolatkowie wywalczyli brązowy medal na tahitańskich piaskach.

 

zobacz relację:

 

TRUDNA DROGA PO SREBRO

Przypomnijmy, że droga dziewcząt na Tahiti nie była usłana różami. Brakowało pieniędzy, dzięki którym dziewczyny mogły polecieć na mistrzostwa. Cała szkoła, grono pedagogiczne oraz rodzice uczniów postanowili zaangażować się w sprawę i rozpocząć zbiórkę pieniędzy dla utalentowanych gimnazjalistek.

>> CZYTAJ: Z Katowic na Tahiti. Powalczą o złoto <<

Reprezentacja Polski dziewcząt
Martyna Cholewa, Natalia Ciesielska, Zosia Człowiek oraz trenerka UKS Źródełko Ewa Ciesielska

MIESZKAŃCY PODZIĘKUJĄ ZAWODNICZKOM

Już w ten piątek na Kostuchnie odbędzie się symboliczny przemarsz uczniów, nauczycieli Gimnazjum nr 18 oraz mieszkańców dzielnicy Katowic.

- Chcemy pokazać, że jesteśmy dumni z dziewczyn. Ponownie pokażemy mecz w szkole i przemaszerujemy przez Kostuchnę. Zaprosiliśmy również chłopaków z Kędzierzyna, bowiem to dla mnie jedna reprezentacja Polski - tłumaczy Beata Skuza, dyrektor Gimnazjum nr 18 w Katowicach.

Kolejny turniej Mistrzostw Świata Szkół w Siatkówce Plażowej odbędzie się za dwa lata we Włoszech.

Czytaj więcej