Czytasz: Mama w Centrum, czyli nowe przychodnie w CSK

Mama w Centrum, czyli nowe przychodnie w CSK

W katowickim CSK otwarcie Poradni Leczenia Niepłodności, Ginekologicznej Izby Przyjęć z poradniami oraz Szkoły Rodzenia “Mama w Centrum”

Uniwersyteckie Centrum Kliniczne im. prof. K. Gibińskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach stało się jednym z referencyjnych ośrodków leczenia niepłodności. Na realizację programu szpital uzyskał jedną z największych dotacji Ministerstwa, która wynosi 3 750 000 zł.

Część środków przeznaczona została na dofinansowanie gruntownego remontu Oddziału Endokrynologii Ginekologicznej. Oddział uroczyście otwarto w listopadzie.

Kolejnym etapem było stworzenie Poradni Leczenia Niepłodności, w której pary borykające się z problemami niepłodności będą mogły skorzystać z wysokiej jakości świadczeń diagnostyki i leczenia.

Nowy Oddział Endokrynologii Ginekologicznej i nowo powstała Poradnia Leczenia Niepłodności jest celem nadrzędnym obecnej polityki w ochronie zdrowia, a więc zintegrowanej opieki medycznej. Pacjenci diagnozowani w zakresie niepłodności będą mogli korzystać z wysokiej jakości sprzętu w poradni prokreacyjnej łącznie z całą gamą zabiegów, a w razie potrzeby z hospitalizacji w Oddziale celem wyjaśnienia przyczyn niepłodności. Współdziałanie wielu specjalistów pracujących w tym Programie Ministerialnym, pozwoli na dogłębne zdiagnozowanie przyczyny, a co za tym idzie  - pomoże parom borykającym się z niepłodnością – mówi prof. dr hab. n. med. Paweł Madej, ordynator Oddziału Endokrynologii Ginekologicznej UCK im. prof. K. Gibińskiego SUM w Katowicach.

W ramach Poradni Leczenia Niepłodności powstały: gabinet zabiegowy oraz gabinet badań, a także pracownia andrologiczna. Pacjenci mają również możliwość w komfortowych warunkach oczekiwać na wizytę lekarską w specjalnie do tego przeznaczonym pomieszczeniu.

Koszt Inwestycji związanej z utworzeniem Poradni Leczenia Niepłodności wraz z Laboratorium Andrologicznym i wyposażeniem w sprzęt medyczny to 1 712 589 zł. Dofinansowanie z Ministerstwa Zdrowia wyniosło 1 029 755 zł. Prace budowlane trwały 4 miesiące.

Równolegle prace wykonywane były również w ramach kolejnej inwestycji - przebudowy pomieszczeń Szpitala na potrzeby Ginekologicznej Izby Przyjęć.

Nowa Ginekologiczna Izba Przyjęć powstała wraz z poradniami: Ginekologiczną i Endokrynologii Ginekologicznej, a także Szkołą Rodzenia “Mama w Centrum”.

W ramach przebudowy powstały m.in.: gabinety przyjęć, rejestracja wraz z poczekalnią, trzy gabinety poradni, gabinet USG, poczekalnia dla pacjentek zakwalifikowanych do przyjęcia na oddział.

- Ginekologiczna Izba Przyjęć stanowi integralną część Centralnej Izby przyjęć naszego Szpitala. Wykonana inwestycja tworzy kompleks diagnostyczno-leczniczy, który z pewnościa spełni oczekiwania pacjentek jak i personelu Szpitala – mówi lek. med. Marek Pelan, koordynator Centralnej Izby Przyjęć UCK im. prof. K. Gibińskiego SUM w Katowicach.

Koszt Modernizacji Ginekologicznej Izby Przyjęć to 1 977 758 zł. Inwestycję wsparł Urząd Miasta Katowice kwotą 500 000 zł.

Uroczyste otwarcie Poradni Leczenia Niepłodności, Ginekologicznej Izby Przyjęć z poradniami: Ginekologiczną i Endokrynologii Ginekologicznej oraz Szkoły Rodzenia “Mama w Centrum” odbędzie się w poniedziałek, 18 grudnia 2017 r. o godzinie 12:00 w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym im. prof. K. Gibińskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

Źródło: materiały CSK

Czytaj więcej