Czytasz: Maluch dla Toma Hanksa znaleziony

Maluch dla Toma Hanksa znaleziony

Fiat 126 p z 1974 r. trafi do znanego aktora, poinformowała Monika Jaskólska, organizatorka akcji Bielsko - Biała dla Toma Hanksa.

Pod koniec listopada tamtego roku bielszczanka Monika Jaskólska zainicjowała zbiórkę pieniędzy na zakup Fiata 126 p dla Toma Hanksa, po tym, jak w sieci pojawiły się zdjęcia, na których znany aktor pozuje z maluszkiem.

Maluch dla Toma Hanksa - ŚWIETNA ZABAWA I PROMOCJA MIASTA

Jak nam wtedy powiedziała, ta akcja to świetna okazja do dobrej zabawy, ale przede wszystkim promocji miasta i historii kultowej dla Polaków marki. - Zależy nam na samochodzie z "duszą", nie chodzi o odpicowanego błyszczącego malucha, a takiego z historią i nadającego się do podróży - mówiła. 

Parę dni temu organizatorka zamieściła post na Facebooku wraz z czarno - białym zdjęciem Fiata. Napisała: 

Samochód poszukiwany od dłuższego czasu mamy! Rocznik '74 ''odłożony'' czeka daleko od Bielska, ale sercem blisko.

A w rozmowie z nami wyjaśniła, że musiała znaleźć taki samochód, aby odpowiadał wymogom prawnym w Stanach Zjednoczonych.

- Musiał to być egemplarz wyprodukowany najpóźniej w 1975 roku. Taki wiek pojazdu pozwoli na rejestracje samochodu jako zabytkowego i aktor będzie się nim mógł swobodnie poruszać, młodszy rocznik byłby tylko eksponatem w garażu. 

W przyszłym tygodniu maluch ma zostać przetransportowany do Bielska, gdzie jego stan oceni firma zajmująca się renowacją starych samochodów. Firma zaoferowała generalny remon pojazdu. Kiedy zobaczymy efekty?

- Wszystko zależy od tego, ile potrwa renowacja. Pewnie parę miesięcy. Śmiem twierdzić, że to będzie najpiękniejszy maluch na świecie, po tym, jak zobaczyłam, co ci specjaliści potrafią zrobić ze starymi pojazdami – mówi Monika Jaskólska.

Wczoraj też spotkała się z jedną z linii lotniczych, ''w celu uzgodnienia terminu i działań dotyczących przetransportowania Fiata 126 p do USA. Linie, których nazwy podać jeszcze nie mogę, zaoferowały transport za 1 gr.'' - napisała na Facebooku. 

– Okazało się, że linie ufundują również przelot, tam i z powrotem, jeśli Tom Hanks zechce odwiedzić Bielsko-Białą – dodaje w rozmowie z nami organizatorka akcji.

Kadr z filmu Terminal

Na razie jednak nie wiadomo skąd jest maluch, jak będzie wyglądał i kiedy będzie gotowy. - Do końca będę trzymać to w tajemnicy – zapewnia Monika Jaskólska i dodaje, że ma plany związane z premierą.

- Chciałabym w tym dniu zorganizować targi, tak bym to nazwała, na których zaprezentują się różni bielscy producenci i artyści. Zależy mi na tym, aby tego dnia można było zobaczyć, to wszystko co się produkuje w naszym mieście. Oczywiście zaproszenie na to wydarzenie dostaną także media - dodaje z uśmiechem Jaskólska.

Maluch dla Toma Hanksa - Zbiórka wciąż trwa

Zbiórka pieniędzy wciąż trwa. Skarbonka stoi w bielskim centrum handlowym Gemini Park. Co ważne, pieniądze ze zbiórki, praktycznie w całości, trafią do bielskiego Szpitala Pediatrycznego, dzięki temu, że wiele firm, biorących udział w akcji, oferuje swoje usługi za darmo.

Przypomnijmy, Monika Jaskólska jest także inicjatorką akcji ''Nie wypada nie pomagać'', która miała na celu zbiórkę funduszy na zakup łóżek dla rodziców czuwających przy dzieciach, które są pacjentami bielskiego Szpitala Pediatrycznego.

 

Czytaj więcej