Czytasz: Mały fiat dla gwiazdy kina

Mały fiat dla gwiazdy kina

W piątek w Bielsku-Białej oficjalnie rusza zbiórka pieniędzy na malucha dla Toma Hanksa.

Od jakiegoś czasu w sieci krążą zdjęcia, na których znany aktor pozuje z Fiatem 126 p. Bielszczanka Monika Jaskólska, aktywistka i pomysłodawczyni akcji, uważa, że to świetna okazja do dobrej zabawy, ale przede wszystkim promocji miasta i historii kultowej dla Polaków marki. Co ważne, na akcji może również zyskać bielski Szpital Pediatryczny. 

 Czy Tom Hanks wie o akcji?

Nie wiem, może już wie, bo sieć jest zalana informacji o tej akcji. Co chwile ktoś do niej dołącza. Jest pomysł stworzenia księgi pamiątkowej, która potem trafiłaby do znanego aktora. Mam zgłoszenia od firm, które chcą malucha okleić, odezwała się też myjnia, z propozycją odpowiedniego przygotowania samochodu dla gwiazdora.

Na początku założyłam wydarzenie na Facebooku, ale szybko je zamknęłam, na rzecz profilu "Bielsko-Biała dla Toma Hanksa", bo daje większe możliwości promocji, a zainteresowanie akcją przeszło moje najśmielsze oczekiwania. Teraz cały czas dostaje ogłoszenia w stylu kup pani fiata (śmiech).

 

Czy maluch został juz wybrany?

Nie. Ten prawdziwy i ''jedyny'' dopiero przed nami. Zależy nam na samochodzie z "duszą", nie chodzi o odpicowanego błyszczącego malucha, a takiego z historią i nadającego się do podróżny. Na razie czekam na informację od firmy, która działa w Stanach, na wytyczne co do rocznika czy koloru auta itd., ale chodzi także o informacje związane z transportem pojazdu, co i jak mamy zrobić, aby było jak najmniej kłopotów.

Próbujemy to ustalić, bo może aktor ma dom gdzieś w Europie, wtedy byłoby łatwiej wymyślić coś naprawdę ekstra, na przykład korowód maluchów, który zawitałby pod jego drzwi. Zobaczymy.

Jak długo potrwa zbiórka?

Wszystko zależne jest od tego ile będzie kosztował transport i samochód. Bardzo ważna informacja jest też taka, że nikt na tym wydarzeniu nie zarabia, jeżeli zostaną jakieś pieniądze z tej akcji, to w całości przekażę je bielskiemu Szpitalowi Pediatrycznemu.


A jak to wszystko się zaczęło?

Zobaczyłam kilka zdjęć aktora, który pozował z maluchem i pomyślałam, że to przecież świetna okazja przypomnienie historii tej polskiej marki, która w naszym mieście była produkowana do 2000 roku. Mieszkają tu też osoby, które pracowały w FSM, które zjechały fiatem całą Europę. A poza tym, to przecież promocja miasta i po prostu fajna zabawa.


Monika Jaskólska jest także inicjatorką akcji ''Nie wypada nie pomagać'', która miała na celu zbiórkę funduszy na zakup łóżek dla rodziców czuwających przy dzieciach, które są pacjentami bielskiego Szpitala Pediatrycznego.

Czytaj więcej