Czytasz: Małgorzata Kożuchowska odwiedziła chore dzieci

Małgorzata Kożuchowska odwiedziła chore dzieci

Gwiazda serialu "Rodzinka.pl" spotkała się z dziećmi w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach

Wyjątkowy gość odwiedził  Oddział Onkologii, Hematologii i Chemioterapii w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Z chorymi dziećmi spotkała się Małgorzata Kożuchowska. Popularna aktorka wraz z przedstawicielami Fundacji Iskierka podsumowała wyniki akcji „Słońce dla Iskierki”. Gwiazda przekazała Iskierce symboliczny czek, który sfinansuje zakup sprzętu dla szpitala.

- Kiedyś myślałam o tym, czym jest popularność. Dziś wiem, że to prezent. Coś, na co sobie na pewno zapracowaliśmy, ale to także wielka siła. Jeżeli znajdzie się pomysł na jej wykorzystanie, to wszystko inne, co się robi, nabiera zupełnie innego sensu i ważności. Dla mnie każda możliwość pomocy, wynikająca z tego, że uprawiam taki, a nie inny zawód, występuję w telewizji, jestem osobą rozpoznawalną, to jest ta siła. Jeśli mam możliwość spożytkować ją w dobrym celu, to śpię spokojnie i jestem szczęśliwą osobą - powiedziała w rozmowie z Silesionem Małgorzata Kożuchowska.

W katowickiej klinice aktorka bawiła się z chorymi dziećmi, razem z nimi sklejała pajacyka, rozmawiała z maluchami i ich rodzicami. 

Przede wszystkim przekazała Fundacji Iskierka czek na znaczną sumę pieniędzy.

- Za sprzedaż produktów firmy, której ambasadorką jest pani Małgorzata, udało się pozyskać pieniądze na zakup trzech aparatów do laseroterapii dla dziecięcych oddziałów onkologicznych do profilaktyki bolesnych zmian grzybiczych w jamie ustnej dzieci przed i po chemioterapii, dwa skanery do żył, a także zapewnić organizację działań integracyjnych i terapeutycznych dla dzieci z chorobą nowotworową i ich rodzin oraz dofinansowanie publikacji interaktywnej książki dla dzieci  "Pinokia podróże małe i DUŻE"- przyznała Jolanta Czernicka-Siwecka, prezes Fundacji Iskierka.

A wszystko w ramach drugiej odsłony wakacyjnej akcji „Słońce dla Iskierki”. Pieniądze zebrane w poprzedniej pozwoliły na organizację wyjazdu rehabilitacyjnego, zakup sprzętu medycznego oraz wydanie poradnika z dietą dla dzieci chorych onkologicznie.

-  Dzięki tej akcji możemy minimalizować ból naszych podopiecznych, ale też prowadzić działania, które rozwijają pasje naszych dzieci i ich rodziców – stwierdziła Jolanta  Czernicka-Siwecka.

- Spodobał mi się pomysł wykorzystania siły marki Kolastyna, której jestem ambasadorką, do czegoś więcej, czegoś dobrego- przyznała aktorka. 

- Jak każda mama, chciałabym, by moje dziecko było zdrowe. Ale teraz, tutaj staram się nie myśleć o tym, że i jemu mogłoby się coś złego stać, tylko koncentruję się na tym, by jak najwięcej pozytywnej energii dać chorym dzieciom i ich rodzicom- powiedziała Małgorzata Kożuchowska, życząc dzieciom, by zbliżające się święta były ostatnimi, jakie spędzą w szpitalu.

Czytaj więcej