Czytasz: Makowski zagłosuje na Ilonę Kanclerz!

Makowski zagłosuje na Ilonę Kanclerz!

Zaskakująca deklaracja kandydata Koalicji Obywatelskiej w czasie debaty Silesion.pl

To może być spore zaskoczenie dla zwolenników Jarosława Makowskiego. Kandydat Koalicji Obywatelskiej przekonuje, że jest najlepszym kandydatem, a sam zagłosuje na… Ilonę Kanclerz. Taką obietnicę złożył kandydatce Śląskiej Partii Regionalnej w drugiej części debaty Silesion.pl. Wszystko po tym, jak kandydatka przypomniała deklarację Makowskiego wypowiedzianą kilka tygodni wcześniej.

- To jest stulecie uzyskania przez kobiety praw wyborczych. Powiedziałeś: „Będę puszczał kobiety przodem. Kobiety muszą teraz mieć swój czas”. Dlaczego jesteś takim hipokrytą i kandydujesz podczas gdy kobieta kandyduje? - pytała Ilona Kanclerz.

- Ilona, ale obiecuję, że zagłosuję na ciebie - odpowiedział Makowski.

Z najnowszego sondażu Silesion.pl wynika, że Jarosław Makowski wejdzie do drugiej tury z urzędującym prezydentem Marcinem Krupą, który ma najwyższe poparcie wśród mieszkańców Katowic. Ilona Kanclerz traci do Makowskiego 6,4 proc. Jednak jeszcze we wrześniowym sondażu różnica między nimi była na poziomie błędu statystycznego. Być może Jarosław Makowski czuje się tak pewnie, że wejdzie do drugiej tury, że nie zważa na słowa zaledwie tydzień przed wyborami. Jednak grupa niezdecydowanych mieszkańców Katowic, to wciąż 10 proc. Skoro kandydat Koalicji Obywatelskiej obiecał swój głos Ilonie Kanclerz, to oni nie mają powodu, żeby postawić na niego. 

Czytaj więcej