Czytasz: Makowski: Marzę, by ludzie przychodzili na Śląski

Makowski: Marzę, by ludzie przychodzili na Śląski

Jakie wspomnienia ze Stadionem Śląskim ma Jerzy Gorzelik? A jaki sport uprawia Zygmunt Łukaszczyk? Sprawdziliśmy.

- Czasami gram w piłkę nożną i to jest oczywiście mój ulubiony sport – mówi Jerzy Gorzelik, lider RAŚ.

- Kiedyś grałem też w tenisa. Teraz częściej wędrówki górskie i kajakowe, więc raczej turystyka niż sport – dodaje. Jakie ma wspomnienia związane ze Stadionem Śląskim? - Niejeden finał Pucharu Polski przegrany przez ruch Chorzów, to wspomnienia dosyć bolesne. Ale są też radosne. Jestem kibicem niebieskim, więc pamiętam słynny mecz z Górnikiem Zabrze kiedy udało się zgromadzić ponad 40 tysięczną widownię i Ruch wygrał 3:2. Mój tata pamięta mecze, które przyciągały 80 i 100 tysięcy widzów. Oby te czasy wróciły – mówi Gorzelik.

Zygmunt Łukaszczyk, były wojewoda śląski, od 40 lat uprawia żeglarstwo. Pierwsze szlify zdobywał w 1976 roku w ośrodku harcerzy wodnych w Wiśle Wielkiej.

- Teraz już bardziej rekreacyjnie żegluję po Bałtyku, Morzu Północnym, Atlantyku czy Oceanie Indyjskim – mówi Łukaszczyk.

Jarosław Makowski, radny sejmiku, lubi łączyć przyjemne z pożytecznym. - Wybieram sport, który daje mi przyjemność, czyli bieganie, rower. Zachęcam wszystkich, którzy chcą się dobrze czuć, aby się ruszali – mówi Makowski. Szef katowickiej PO marzy, by mieszkańcy jak najczęściej tutaj przychodzili, żeby to miejsce było kluczowe dla regionu.

- Mam poczucie, że Stadion na nowo służy mieszkańcom województwa śląskiego – dodaje.

Zdradza też, że chciałby kiedyś zagrać z naszą Reprezentacją, a przynajmniej raz kopnąć piłkę, ale… nie wie czy to mu się kiedykolwiek uda.

***

Politycy założyli sportowe ubrania i pobiegli po nowoczesnej bieżni Stadionu Śląskiego. Trenowali wytrwale pod okiem Joanny Jóźwik, wspaniałej biegaczki i lekkoatletki. A tym samym zainaugurowali cykl treningów z gwiazdami na Stadionie Śląskim. „Śląskie trenuje na Śląskim” to wspólna akcja Silesion.pl, Stadionu Śląskiego i Urzędu Marszałkowskiego. A już za tydzień, 18 lutego, każdy będzie mógł sprawdzić swoje fizyczne możliwości i to pod okiem niezwykle popularnego Qczaja, czyli trenera z Zakopanego.

Czytaj więcej