Czytasz: Majówka z Piotrem Żyłą
Setki kibiców przyjechały w sobotę do Wisły, by spotkać się ze skoczkiem w jego rodzinnym mieście.

Piotr Żyła spotkał się w Wiśle z kibicami

Deszcz nie przeszkodził fanom w spotkaniu z Piotrem Żyłą. Do Wisły, rodzinnego miasta skoczka, przyjechały setki kibiców bawić się na majówce ze swoim idolem. Sportowiec chętnie rozdawał autografy i pozował do zdjęć. 

- Dziś mam wolny dzień od treningu. To czas dla kibiców. Nie spodziewałem się, że tak wielu ich przyjedzie – mówił zaskoczony Piotr Żyła.

 

Zdaniem burmistrza Wisły Tomasza Bujoka, zawodnik zasłużył sobie na fetę, która jest sposobem, aby odwdzięczyć się naszemu skoczkowi za emocje i radość, których  dostarcza.

 - Kibice, którzy licznie przybyli mimo niesprzyjającej pogody, udowadniają jak bardzo popularnym jest sportowcem – powiedział Tomasz Bujok.

Piotr Żyła bedzie miał też swoją tablicę w Alei Gwiazd Sportu na wiślańskim deptaku.  - To bardzo miłe, że Wisła mnie w ten sposób uhonorowała. Po raz pierwszy znalazłem się w takiej sytuacji, ale to przyjemne uczucie  – powiedział zawodnik. Aleja Gwiazd Sportu powstaje w Wiśle od 2008 r. Wówczas wmurowano tablicę z nazwiskiem Adama Małysza, najwybitniejszego sportowca w historii Wisły. W kolejnych latach wyróżniono też wicemistrza paraolimpijskiego z Aten w 2004 r. Janusza Rokickiego, olimpijczyków Jana Legierskiego i Jana Kawuloka, boksera Przemysława Saletę oraz trenerów skoków narciarskich Apoloniusza Tajnera i Jana Szturca.

Na zakończenie majówki z Piotrem Żyłą zagra zespół Myslovitz, a także gwiazda muzyki disco polo Czadoman, którego skoczek osobiście wskazał. To efekt wygranego przez Żyłę dżentelmeńskiego zakładu z burmistrzem miasta Tomaszem Bujokiem. Samorządowiec, aby zdopingować zawodnika, założył się o to, czy przywiezie on medal z Mistrzostw Świata. Żyła zdobył dwa. W nagrodę mógł wybrać gwiazdę wieczoru podczas majówki, której jest główną postacią.

Piotr Żyła jest wiślaninem i zawodnikiem WSS Wisła. W dorobku ma cztery medale Mistrzostw Świata: złoty i dwa brązowe w drużynie oraz brąz wywalczony indywidualnie. Podczas ostatniej edycji prestiżowego Turnieju Czterech Skoczni był drugi. Trzykrotnie stawał na najwyższym miejscu podium Mistrzostw Polski. Reprezentował Polskę na Igrzyskach Olimpijskich w Soczi.

Czytaj więcej