Czytasz: Majówka - godziny otwarcia sklepów i urzędów

Majówka - godziny otwarcia sklepów i urzędów

Standardowo 1 i 3 maja wielkopowierzchniowe sklepy będą zamknięte. A co z 2 maja? Jak pracują urzędy i inne placówki?

MAJÓWKA 2017: SKLEPY OTWARTE w majówkę 1, 2, 3 maja

1, 3 MAJA - HIPERMARKETY I URZĘDY PAŃTWOWE BĘDĄ ZAMKNIĘTE

Święto ludzi pracy obchodzone 1 maja oznacza dla większości z nas wolne. W tym dniu, jak i dwa dni później, kiedy świętujemy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, zakupów nie zrobimy na pewno w hipermarketach. 1 i 3 zamknięte będą też urzędy.

2 Maja - godziny otwarcia sklepów

Normalnie pracują sieci: Auchan, Lidl, Tesco

  • Biedronka

2 maja (wtorek) placówki sieci Biedronka będą otwarte do godz. 22:00. Pojedyncze placówki mogą działać w innych godzinach. Szczegółowe informacje są dostępne w poszczególnych sklepach sieci Biedronka

  • Carrefour

Hipermarkety i supermarkety Carrefour będą zamknięte w dniach 1 i 3 maja, a w pozostałe dni sklepy będą pracować w standardowych godzinach. W przypadku sklepów franczyzowych Carrefour Express i Globi, o godzinach otwarcia w okresie weekendu majowego decydują bezpośrednio właściciele tych sklepów.

>> MAJÓWKA 2017 - W ŚWIĘTO FLAGI NARODOWEJ MOŻESZ MIEĆ PROBLEM ZE ZROBIENIEM ZAKUPÓW. DLACZEGO? <<

“Spokojny” dzień chcą też mieć pracownicy niektórych sklepów, którzy zapowiadają na majówkę, a konkretnie na 2 maja, protest w stylu włoskim. Swoją gotowość do bardzo dokładnego wykonywania swoich obowiązków wyraziła część pracowników Biedronki, Kauflandu, Makro i Tesco.

2 maja - urzędy

  • Urząd Wojewódzki w Katowicach będzie nieczynny. Urzędnicy będą odpracowywać ten dzień 13 maja, w sobotę.
  • Urzędy skarbowe. W dniu 2 maja urzędy skarbowe w województwie śląskim będą otwarte w normalnych godzinach, jednakże tego dnia zapewniona będzie jedynie minimalna obsługa w zakresie przyjmowania zeznań rocznych. Tego dnia Izba Administracji Skarbowej w Katowicach nie będzie dostępna dla klientów zewnętrznych.
  • Urzędy miasta - czynne w standardowych godzinach pracy.

Sprawdź nasze majówkowe propozycje:

Czytaj więcej