Czytasz: Finał majówki na Dzikim Zachodzie?

Finał majówki na Dzikim Zachodzie?

Sprawdzamy, co w nowym sezonie zmieniło się w Miasteczku Westernowym w Żorach i ile to kosztuje.

28 kwietnia sezon zainaugurowało Miasteczko Westernowe Twinpigs w Żorach. Odbyła się już m.in. steampunkowa parada, pokazy kowbojskie i koncerty. Pierwszego dnia pokazano na wystawie amerykańskie samochody. Także w najbliższych dniach i w całym, rozpoczętym właśnie sezonie, będzie w czym wybierać. Twinpigs oferuje w sumie ponad 40 atrakcji, w tym roku powiększona została część leśna, w której znajduje się Edukacyjny Park Linowy i Zwierzyniec, a do tego doszły atrakcje takie jak Strzelnica Wild West, Kucykowo, Leśne Molo i Ogródek Farmera. 

Miasteczko Twinpigs w Żorach - godziny otwarcia

Żorskie Miasteczko Westernowe jest w czasie majówki (do 6 maja) czynne w godz. 10-19, w sezonie skorzystamy z niego w godz. 9-15 w dni robocze i 10-18 w weekendy. Znane są także godziny pokazów kowbojskich. To 11.00 (słodki chichot losu), 12.30 (pokaz konny na padoku), 14.00 (pokaz tańca kowbojskiego), 15.30 (napad na bank) i 17.00 (pokaz umiejętności kowbojskich).

Miasteczko Twinpigs w Żorach - cennik

Wizyta w Twinpigs w Żorach kosztuje 59 zł - tyle zapłacimy za bilet normalny. Ulgowy dla uczniów do 18. roku życia to wydatek rzędu 49 zł, z kolei 35 zł kosztuje bilet dla dzieci od 100 do 120 cm wzrostu oraz seniorów (powyżej 60. roku życia, z żorską kartą seniora) i niepełnosprawnych. 5 zł zapłacą za wizytę seniorzy powyżej 70. roku życia oraz dzieci do 100 cm wzrostu.

 

fot. Twinpigs - Westernowy Park Rozrywki