Silesion.PL

serwis informacyjny

Maja Kuleczka w Lechu Poznań z profesjonalnym kontraktem

Maja Kuleczka w Lech Poznan z profesjonalnym kontraktem

Maja Kuleczka w Lech Poznan z profesjonalnym kontraktem

Ważny moment w historii Kolejorza! Zawodniczka Lecha Poznań UAM, Maja Kuleczka podpisała pierwszy profesjonalny kontrakt z klubem. Obrończyni niebiesko-białych parafowała dwuletnią umowę, która będzie obowiązywać od 1 lipca bieżącego roku do czerwca 2024.

Maja Kuleczka to poznanianka, która swoją piłkarską przygodę rozpoczęła w Lech Poznań Football Academy, później reprezentowała ekipę KU AZS UAM, a przed sezonem ponownie wróciła do Kolejorza, kiedy klub wkroczył w świat kobiecej piłki nożnej i utworzył – razem z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza – zespół, który dziś jest liderem trzecioligowych rozgrywek. 

16-letnia obrończyni w czwartek po południu podpisała pierwszy kontrakt w historii żeńskiej sekcji Lecha Poznań. Parafowana umowa będzie obowiązywać przez dwa lata, do czerwca 2024 roku. 

Warto podkreślić, że podpisanie kontraktu z zawodniczką to jeden z kroków ku profesjonalizacji kobiecego futbolu w Kolejorzu. – Maja to nasza pierwsza piłkarka z profesjonalnym kontraktem. Bardzo cieszymy się, że doszło do podpisania umowy. Zawodniczka nadal może rozwijać tutaj swoje skrzydła, a my możemy ją wspierać i dalej prowadzić – mówi Maja Rutkowska, współwłaścicielka Lecha Poznań. – Krok po kroku budujemy naszą sekcję żeńską. Zależy nam na jej dalszym rozwoju, a pierwszym etapem jest właśnie podpisanie umowy z Mają Kuleczką – dodaje. 

Maja Kuleczka w Lechu Poznań z profesjonalnym kontraktem
Maja Kuleczka w Lechu Poznań z profesjonalnym kontraktem źródła: lechpoznan.pl/fot. Przemysław Szyszka

Ze swojego pierwszego kontraktu zadowolona jest również sama zawodniczka, która od najmłodszych lat kibicuje Kolejorzowi. – Jestem szczęśliwa z tego powodu, bo wiem, że Lech to klub, w którym mogę się dalej rozwijać i pomoże mi on krok po kroku realizować cele, które sobie zakładam – mówi obrończyni Kolejorza, Maja Kuleczka. – Od najmłodszych lat chodzę na mecze Lecha, zawsze cieszę się ze zdobywanych przez niego bramek, a teraz sama mogę zapisać się na kartach historii klubu. To duża radość – kończy zawodniczka.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2023